Felix Slováček uvádí v pořadu Desky, pásky, vzpomínky hudbu a písničky, které ho provázely životem
Felix Slováček, vlastním jménem Antonín, absolvoval kroměřížskou konzervatoř a Janáčkovu akademii múzických umění v Brně. Na české hudební scéně představuje špičku mezi hráči na klarinet a saxofon. V hradeckém rozhlasovém studiu natočil vzpomínkový pořad Desky, pásky, vzpomínky, který pokládá muzikou, která ho v životě nejvíc ovlivnila.
Do jeho stálého repertoáru patří díla jak z oblasti klasické hudby, tak i jazzu a popu a jako sólový hráč získal mnoho cen na mezinárodních soutěžích.
Čtěte také
Felix byl členem mnoha orchestrů (Orchestr Karla Vlacha) a vystupoval s řadou dalších (Big Band Gustava Broma, RIAS Radio Big Band, Big Band Radio Copenhagen, WDR Big Band Köln atd.). Pravidelně se objevoval také v programech Karla Gotta.
Jako interpret vážné hudby vystupoval s mnohými známými hudebními tělesy v Čechách i v zahraničí - spolupracoval např. s European Community Chamber Orchestra, slovenskou filharmonií, drážďanskou filharmonií, symfonickým orchestrem hesenského rozhlasu a jinými.
Na svém kontě má více než 500 nahraných titulů a téměř 2 miliony prodaných zvukových nosičů.
Díly pořadu Desky, pásky, vzpomínky s Felixem Slováčkem si můžete poslechnout v našem audioarchivu.
Související
-
Hudba, to je lidská vášeň! Kam ji chce nasměrovat nový ředitel hradecké filharmonie Vladimír Šrámek?
Filharmonie Hradec Králové má po dlouhých letech nového ředitele. Václava Dernera v této funkci vystřídal dosavadní manažer orchestru Vladimír Šrámek.
-
Milovnice adrenalinu a cestování, zpěvačka Kaczi, je důkazem toho, že hudba nezná žádné hranice
Hostem Lady Klokočníkové v rozhlasové kavárně je zpěvačka, která si říká Kaczi. Ve svých jednatřiceti letech už má za sebou řadu úspěchů.
-
Hudba je především o tom, co do ní kdo dokáže ze sebe přidat, říká skvělý klavírista Matyáš Novák
Matyáš Novák je úžasný muzikant z Hradce Králové, o kterém jste určitě už slyšeli, protože tak velkých talentů se mnoho nerodí. Na klavír začal hrát už v pěti letech.
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Vždycky jsem si přál ocitnout se v románu Julese Verna. Teď se mi to splnilo.
Václav Žmolík, moderátor
Tajuplný ostrov
Lincolnův ostrov nikdo nikdy na mapě nenašel, a přece ho znají lidé na celém světě. Už déle než sto třicet let na něm prožívají dobrodružství s pěticí trosečníků, kteří na něm našli útočiště, a hlavně nejedno tajemství.