Dobrovolníci z Charity pečou dobroty pro hradeckou fakultní nemocnici. Přidat se můžete i vy!

23. březen 2021 11:11

Kvůli zhoršené epidemické situaci teď nemohou dobrovolníci hradecké Diecézní charity docházet za pacienty do Fakultní nemocnice v Hradci Králové, a tak se rozhodli alespoň napéct dobroty pro zdravotníky na covidovém oddělení.

Čtěte také

„Chceme tím podpořit a poděkovat lékařům, sestrám a dalším pracovníkům nemocnice, kteří se dnem i nocí už několik měsíců starají o pacienty s těžkým průběhem covidu i ostatní nemocné,“ říká Anna Brázdová, vedoucí Dobrovolnického centra Diecézní charity Hradec Králové.

Do akce „Pečeme pro nemocnici“ se mohou zapojit i dobrovolníci z široké veřejnosti.

Přidat se může každý, kdo rád peče pro druhé a pro radost - rodiny s dětmi, maminky na mateřské, studenti nebo babičky. Napečené dobroty, sladké i slané, mohou lidé přinášet každý čtvrtek (vždy od 9 do 17 hodin) a pátek (vždy od 9 do 10 hodin) do Dobrovolnického centra, které sídlí v budově YMCA v Šafaříkové ulici 666/9 v Hradci Králové (1. patro vpravo).

K jejich transportu a zabalení použijte, prosím, jednorázové nádobí a potravinovou fólii, abychom dodrželi protiepidemická opatření. Charitní dobrovolníci a zaměstnanci pak napečené dobroty s poděkováním předají zdravotníkům v hradecké Fakultní nemocnici, kam Diecézní charita vysílá své dobrovolníky už osmým rokem.

Čtěte také

„Je to již rok, co do našich životů zasáhl nebezpečný vir a ochromil celou zemi. V současné době čím dál víc vnímáme únavu a stísněnost z nedostatku kontaktů. Ale naštěstí potřeba pomáhat v nás pořád žije. I na Charitu se stále obrací lidé, kteří se chtějí zapojit do konkrétní pomoci. Díky proto všem, kdo se přidá k výzvě našeho Dobrovolnického centra a napeče dobroty zdravotníkům, kteří se nepřetržitě a s velkým nasazením věnují nemocným,“ děkuje Anna Maclová, ředitelka Diecézní charity Hradec Králové.

V případě zájmu nás kontaktujte na telefonu 731 402 295 nebo emailu dobrovolnici@hk.caritas.cz. Více informací najdete také na webových stránkách www.hk.caritas.cz a na facebooku https://www.facebook.com/dobrovolnici.dchhk.cz.

autoři: Blanka Malá , baj
Spustit audio

Související