Deskové hry nejsou jen zábavou pro mladé, celá rodina se může zapojit. Jak si vybrat tu pravou?

16. říjen 2020

Společenské hry přinášejí hráčům v rodinách a mezi přáteli spoustu zábavy i nových vědomostí. Dělí se na deskové, kde hráči postupují podle herního plánu, stolní, které obsahují třeba karty nebo kostky a různé cestovní edice společenských her. Jak vybrat vhodnou společenskou hru?

Čtěte také

Ondřej Sitař z královéhradecké kavárny District 5, která se specializuje na deskové hry, byl hostem Jany Kudyvejsové v naší radioporadně. Deskové hry, to je zábava pro všechny generace. Proč je hrát a jaké hry zvolit?

Při výběru společenské hry vždy zvažte, kdo a kolik hráčů bude hru nejčastěji hrát, kolik času u ní chcete strávit a jaké herní zkušenosti hráči už mají.

Desková hra je taková hra, ve které je průběh hry realizován na herním plánu.

District 5 v Hradci Králové
denní bar se zaměřením na deskové hry, kávu a drinky. Organizuje různé hry, kvízy, turnaje a kulturní akce.

Zatímco u klasických deskových her máme pevně daný herní plán, u moderních deskových her se často setkáváme s variabilním herním plánem.

Čtěte také

Název desková hra bývá často nesprávně spojován s pojmem moderní společenská hra, což však není zcela přesné, neboť ne všechny společenské hry jsou stolní, natož deskové.

Nejznámějšími deskovými hrami jsou Dáma, Člověče, nezlob se! ve světě známé též jako Ludo a šachy. Z moderních deskových her pak patří k nejznámějším hra Monopoly.

Deskové hry jsou zábavou pro všechny generace (ilustrační foto)

Celou radidoporadnu o deskových hrách si můžete poslechnout v našem audio-archivu:

Spustit audio

Související