Denisa Macurová, nejúspěšnější sportovkyně Hradce Králové, má sen. Podívat se na olympiádu

26. únor 2020

V Hradci Králové byli oceněni nejúspěšnější sportovci města roku 2019. V nejsledovanější kategorii dospělých sportovců zvítězil sportovní střelec Tomáš Nýdrle, loňský mistr světa ve skeetu. Mezi hendikepovanými sportovci uspěla Denisa Macurová, která se věnuje stolnímu tenisu a sjezdovému lyžování. 

Během slavnostního večera byli oceněni také hradecké sportovní kolektivy a dobrovolní trenéři a cvičitelé.

Denisa Macurová se narodila v Opočně a bydlí v Hronově. Ve Velkém Poříčí studuje Střední odbornou školu Otty Wichterleho - obor aranžérka.

Denisa Macurová spolu s tatínkem a moderátorkou Pavlou Kindernayovou ve studiu Českého rozhlasu Hradec Králové

Stolní tenis hraje od od svých 6 let, stejně tak začínala i s lyžováním. Je členkou reprezentace ČR a svazu ČSMPS. V obou disciplínách už získala spoustu medailí a úspěchů v domácích i mezinárodních soutěžích.

Jak dokáže skloubit dva naprosto odlišné sporty jako je stolní tenis a sjezdové lyžování? Co ji baví víc? Je Denisa bojovnice? Co ji čeká v nejbližší době? A jaký je její sportovní sen? Na to vše se ptala modeátorka Pavla Kindernyová:

Spustit audio

Související

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...