Dělníci budují na ZŠ Bezručova v Hradci Králové čtyři nové výtahy a obnovují vybavení učeben

2. září 2020 08:45

Základní škola Bezručova v Hradci Králové prochází opravami. Vzniknou čtyři nové výtahy a bude renovováno vybavení některých učeben. V nich se vymění žákovské lavice a IT technika. Město za stavební práce zaplatí miliony korun. Hotovo by mělo být příští rok.

„Zednická připravenost je pro tři výtahy. A čtvrtý bude, až se bude přistavovat další pavilon," říká stavby vedoucí Jiří Hampel.

Čtěte také

Stavba čtyř nových výtahů je na začátku.
„Výtahová šachta čeká na montáž ocelové konstrukce. Pak se to prosklí. Z důvodu toho, že začíná nový školní rok, tak jsme museli udělat sádrokartonové předstěny. Aby bylo dětem zabráněno vstoupit. Děti jsou kolikrát záškodníci a mohly by i něco do šachty hodit, tak jsme ji obalili geotextilií ze schodišť.“

Na Základní škole Bezručova v Hradci Králové budou dělníci také vyměňovat nábytek v některých učebnách.

Základní škola Bezručova v Hradci Králové prochází opravami

„V počítačových učebnách by měla být nová IT technika, v některých i nábytek. V přírodopisných učebnách to bude podobné, včetně nového zatemnění a modernizace. Aby učebny opět vypadaly trošku lépe, protože už byly předělávané před zhruba 20 lety. Tak opět dostanou nový kabát,“ dodává ředitel školy František Obr.

Čtěte také

Podle něj měli se stavebními pracemi začít na začátku letních prázdnin.
„Škola měla být samozřejmě připravená pro výuku od 1. září. Bohužel termíny, které byly stanoveny, se dostaly do skluzu. Dál se bude pokračovat, alespoň doufám, je to tak v zápisu, mimo výuku. To znamená o sobotách a nedělích, o svátcích a o prázdninách.“

Město za přístavbu výtahů a nové vybavení do tříd zaplatí zhruba 12,5 milionů korun bez DPH. Práce budou pokračovat během školního roku až do jara 2021.

autoři: Eliška Horáková , baj
Spustit audio

Související