Cukroví se v adventu peče snad v každé domácnosti. Žáci v Pecce se pustili do něčeho netradičního
Žáci třetí třídy Základní školy v Pecce si oblékli zástěry a místo učení se pustili do pečení. Nevyrábí však cukroví, jak by asi mnozí v tento předvánoční čas předpokládali, ale pečou psí sušenky pro opuštěná zvířata v útulku v Nové Pace.
Reportérka Kateřina Kohoutová natočila mezi malými pekaři reportáž. Ti chtějí ještě tento týden své výrobky do útulku odvézt.
Čtěte také
Kristýna právě bere do ruky mrkev. „Nejprve ji nastrouháme a pak ji zvážíme. Protože nám jedna nestačila. Ochutnali jsme ji a je moc dobrá.“
Základem sušenek pro psy je právě mrkev. Co dál do těsta přijde? „Vejce a pak lžíce vody, olej a skořice.“ Šlehání vaječných bílků se musí chopit kluci, protože ti mají přeci jen větší sílu než holčičky.
Najdeme v receptu na psí sušenky něco speciálního? „Mouku jsme museli sehnat celozrnnou, jelikož ta je méně závadná pro ty pejsky. Dále jsme zvolili kokosový olej, protože ten je pro pejsky také velmi vhodný,“ vysvětluje učitelka Tereza Hankšípková.
„Teď to musíme smíchat a pak přidáme ještě pro chuť skořici." Dětem se podařilo vytvořit těsto, teď je nutné jej pořádně rozválet. „Podmoučíme to pořádně pod tím. A ještě přidáme. Teď na to dej tu kuličku těsta.“
Děti už berou do ruky formičky nejrůznějších tvarů a barev. Nutno říci, že jsou opravdu originální. „Máme tady kočičku, očka, písmenka, pejska a také srdce.“
Čtěte také
První plechy s vykrájenými sušenkami už teď míří do trouby. Jak to zatím vypadá? Peče se to pěkně? „Za jednu minutu už mám jít pro paní učitelku, aby se na to podívala.“
„Tak, první plech už vyndáme. A vypadá to, že to dopadlo velmi krásně.“ Tak první ochutnávka. „Cítím tam psí granule, mrkev a vajíčko.“
Většina dětí se shodla na tom, že sušenky jim chutnají. A pevně věří, že si na nich pochutnají také psi v útulku v Nové Pace.
Související
-
Děti pomohou zvířatům. Škola v Dolní Branné organizuje sbírku pro zvířecí útulek v Nové Pace
Žáci v Dolní Branné teď s sebou nosí do školy také tašky plné potřeb a krmiv pro psy a kočky. Škola totiž zorganizovala speciální sbírku pro zvířecí útulek v Nové Pace.
-
V psím útulku v Nové Pace přibývají nejen psi, ale i kočky. Zásoby krmení a dalších potřeb se tenčí
Narůstající počet opuštěných koček a psů, tenčící se zásoby krmení a před blížící se zimou také nedostatek přikrývek. To je současný obrázek psího útulku v Nové Pace.
-
Trutnovský psí útulek pořádá společně s obchody se zvířecími potřebami ve městě vánoční sbírku
Trutnovský útulek pro zvířata se domluvil s několika obchody, které pro něj pořádají sbírku, aby poradily zájemcům, co útulek potřebuje doplnit.
Nejnovější zprávy
Zprávy z iROZHLAS.cz
-
Procházková: V problémech je Ukrajina i Rusko. Putin hraje o čas, než se mu začne hroutit ekonomika
-
Těžba ukrajinského bohatství naráží na řadu překážek. Je dohoda tak cenná, jak Trump doufá?
-
Krizový štáb k nehodě u Hustopečí: Bečva není kontaminovaná, musíme zabránit dalšímu znečištění
-
USA řeší s Hamásem propuštění amerických rukojmí. S teroristickým hnutím dosud nikdy nejednaly