Trutnovský psí útulek pořádá společně s obchody se zvířecími potřebami ve městě vánoční sbírku

9. prosinec 2023 08:03

Lidé často chtějí před Vánocemi pomoct a někomu věnovat něco potřebného, ale přitom neví, co konkrétně by pomohlo nejvíc. Trutnovský útulek pro zvířata se proto domluvil s několika obchody, které pro něj pořádají sbírku, aby poradily zájemcům, co útulek potřebuje doplnit. Jaký je o sbírku zájem a co nejvíc chybí? To v jedné z prodejen zjišťovala informace reportérka Kateřina Kohoutová.

Čtěte také

Během chvíle jsem tu už měla možnost vidět dvě ženy, které obhlížely vánoční sbírku. Dívaly se, co už u stromečku je, ale vůbec nevěděly, co případně konkrétního pořídit. Oslovily proto pracovnici Janu, která jim ochotně poradila. Protože si pravidelně s vedoucí útulku Lucií Semerákovou telefonují a konzultují, co by bylo vhodné pořídit.

Aktuálně psům a kočkám v útulku nejvíce chybí granule pro velká plemena a starší psy, konzervy pro kočky nebo kočkolity. Naopak pamlsků, hraček a pelíšků mají momentálně v útulku dostatek.

Jaký je zájem o tuto vánoční sbírku? Už se ohrádky kolem vánočního stromečku plní?
Ano, zájem je velký. Sama jsem tím byla překvapena a mile překvapeni jsou i pracovníci v jednotlivých prodejnách.

Čtěte také

Po obchodech jsou rozmístěny cedulky, na kterých najdou zákazníci informace o tom, jak sbírka funguje a komu je určena.

Velmi často to prý lidé také spojí s nákupem. To znamená, když jsou koupit něco pro svého psa, kočku nebo jiné zvíře, tak se rozhodnou přispět i na útulek. Prodavačky mi také prozradilo, že několik lidí se také vrátilo do prodejny i se svými dětmi, aby společně vybrali společný dárek pro zvířata.

Většinou lidé kupují drobné věci, masové kapsičky a podobně. Ale už se zapojili například i zákazníci, kteří nakoupili granule za tisíc či dva tisíce korun.

Čtěte také

Do kdy mohou lidé ve sbírce přispívat? A mohou trutnovskému útulku pomoci třeba i jinak?
Tato konkrétní vánoční sbírka pro psy a kočky trvá do 24. prosince. Potom pracovnice útulku do domluvených obchodů přijedou a dárky si převezmou. A kdo se nestihne do této sbírky zapojit, tak může pomoci i jinak. Například zasláním finančního příspěvku na účet útulku, nebo ho může přijít darovat i osobně.

Podle vedoucí trutnovského útulku Lucie Semerákové ale může být vhodným dárkem i to, když přijdou lidé pomoci. Třeba s venčením psů. A to zejména v zimním období, nebo konkrétně při vánočních svátcích.

Spustit audio

Související