Celozrnné palačinky s jablečným pyré (od paní Magdy z Pardubicka)

Ingredience: 2 hrnky špaldové jemně mleté mouky, 2 hrnky jemně mleté ječné mouky, 1/2 hrnku pohankové mouky, studená voda dle potřeby (1-1,5 litru), olej, 2 jablka, hrst rozinek, skořice - na posypání: kokos a obilný - nejlépe rýžový sirup

Postup:
Omytá jablka zbavíme jadřinců a včetně slupky je nastrouháme na hrubo na stuhadle. Na dno hrnce dáme nastrouhaná jablka, zasypeme je propláchnutými rozinkami, přidáme skořici, špetku soli pro zvýraznění chuti, přiklopíme a na mírném plameni dusíme úplně bez vody cca 15 až 20 minut.
V míse rozmícháme všechny mouky. Postupně přidáme studenou vodu a mícháme tak dlouho, až dostaneme velmi řídké těsto na palačinky. Na rozpálené pánvi pak smažíme tenké palačinky.
Plníme jablečným pyré a podáváme horké...

autor: Jana Házová

Nejnovější recepty

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.