Celozrnné palačinky s jablečným pyré (od paní Magdy z Pardubicka)

Ingredience: 2 hrnky špaldové jemně mleté mouky, 2 hrnky jemně mleté ječné mouky, 1/2 hrnku pohankové mouky, studená voda dle potřeby (1-1,5 litru), olej, 2 jablka, hrst rozinek, skořice - na posypání: kokos a obilný - nejlépe rýžový sirup

Postup:
Omytá jablka zbavíme jadřinců a včetně slupky je nastrouháme na hrubo na stuhadle. Na dno hrnce dáme nastrouhaná jablka, zasypeme je propláchnutými rozinkami, přidáme skořici, špetku soli pro zvýraznění chuti, přiklopíme a na mírném plameni dusíme úplně bez vody cca 15 až 20 minut.
V míse rozmícháme všechny mouky. Postupně přidáme studenou vodu a mícháme tak dlouho, až dostaneme velmi řídké těsto na palačinky. Na rozpálené pánvi pak smažíme tenké palačinky.
Plníme jablečným pyré a podáváme horké...

autor: Jana Házová

Nejnovější recepty

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...