Během 36 let přijala pěstounka Jiřina Riedlová z Hronova do své rodiny 23 dětí
Silné příběhy, ryzí vlastnosti a rekordy nemusí nutně jít ruku v ruce s oceněním nebo medailemi. Nacházíme je v těch nejvšednějších situacích a zdánlivě všedních životech. Právě takový je i příběh Jiřiny Riedlové z Hronova, která už ani na svoje jméno pořádně neslyší, protože ji nikdo neřekne jinak než „mamka“.
Jaké to je přijmout do své rodiny ke dvěma synům postupně dalších 23 dětí do pěstounské péče, uslyšíte v dalším pořadu z cyklu Mysli si ženu. S pěstounkou Jiřinou Riedlovou z Hronova natáčela redaktorka Jiřina Šmídová.
Smyslem pěstounské péče je hledat rodinu pro dítě, ne dítě pro rodinu, říká Lenka Půlpánová
Jak se stát pěstounem? Poradí vám psycholožka Mgr. Lenka Půlpánová z Centra Nomia Hradec Králové v naší radioporadně na téma: Týden pěstounství v našem kraji.
Pěstounská péče je nejen práce na plný úvazek, ale jako každá jiná má i svá pravidla a předpisy.
Kdyby Jiřina Riedlová pracovala v jiném oboru, jistě by za 36 let praxe mohla už přednášet a předávat zkušenosti. Jako pěstounka ovšem nikoliv.
V dnešním pořadu z cyklu Mysli si ženu nám autorka pořadu Jiřina Šmídová představila profesionální pěstounku Jiřinu Riedlovou, která během 36 let přijala do své rodiny 23 dětí.
Související
-
Pokud se chcete stát pěstounem dětí, řekneme vám, co to obnáší a kdo je vhodným kandidátem
Mgr. Václav Mackerle a Mgr. Hana Malá z odboru sociálních věcí Krajského úřadu Královéhradeckého kraje - oddělení sociálně právní ochrany dětí. Chcete se stát pěstounem?
-
Je dostatek pěstounů? A jaký je rozdíl mezi profesionálním a...
V České republice stále stoupá počet takzvaných profesionálních pěstounů, naopak ale ubývá těch, kteří nemají pěstounství jako své zaměstnání. A také proto zůstává ...
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!
Jan Rosák, moderátor
Slovo nad zlato
Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.