Aby bylo vlhko, ale ne moc, a dost sluníčka, ale ne velký žár. To je pro pěstitele nejdůležitější
Zkušený zahradní rádce František Hlubocký v naší radioporadně na téma: léto na našich zahradách.
V létě si již začínáme na zahradách hojněji užívat plodů naší práce, ať již je to požitek z krásy květů, křehká zelenina nebo sladké ovoce.
Čtěte také
Kvete naplno většina letniček. V oknech jsou to především nejrůznější druhy a kultivary pelargonií, petúnií, begónií, verben, bakop, fascií a dalších zpravidla převislých rostlin.
Na záhonech kvete také mnoho trvalek. Letos, vzhledem ke značnému předstihu, jsou to i druhy, které obyčejně rozkvétají až uprostřed léta.
V posledních letech dominují na zahradách nejrůznější třapatky, denivky, plamenky či kopretiny. Barevně záhony doplňují pestré listy bohyšek a dlužich.
A co je pro pěstitele vůbec nejdůležitější? Aby bylo dost vlhko, ale ne příliš, zároveň i dost sluníčka, ale ne velký žár. Zkrátka nikdy není spokojený.
Celou radioporadnu s Františkem Hlubockým si můžete poslechnout v našem audio-archivu:
Mohlo by vás zajímat
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!
Jan Rosák, moderátor


Slovo nad zlato
Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.