Zdejší přírodu a klid potřebuji k životu, abych nabrala síly, směje se hradecká rodačka Iva Marešová

25. červenec 2023

Magazín o zdravém životním stylu. Poslouchejte Šarm:

  • 01:06 Letní radosti zpěvačky Ivy Marešové
  • 04:06 Jitka Šedová poví, co nám přináší tzv. udržitelná móda
  • 08:29 Mechová stěna, jeden ze současných trendů výzdoby interiéru
  • 11:55 Stomatolog Jan Schmidt a rady pro stále krásný a zdravý úsměv
  • 16:24 Kosmetický rádce a novinky ve vlasové kosmetice
  • 20:36 Hlasování v oblíbené rozhlasové anketě Šarmantní osobnost roku

Zpěvačka Iva Marešová je rodačkou z Hradce Králové a pokud budete mít štěstí, můžete ji v létě o prázdninách potkat v tomto krásném městě. Iva totiž nedá dopustit na své kořeny a po letech strávených v Praze se do Hradce Králové vrátila. Radost jí dělá samozřejmě hudba, ale i příroda, a ráda si posedí i u vody. Dále působí ve svém mezinárodním autorském projektu RAZAM.

Čtěte také

Co jí konkrétně dělá radost a jaké je její letošní léto, to zajímalo Karla Sladkého.
Já jsem moc šťastná, že jsem se vrátila do rodného města, protože pro mne začala být Praha nesmírně hektická. Já tam bydlím přímo v centru a to město prostě nikdy nespí. Ale já potřebuji hodně klidu, abych nabrala síly, potřebuji přírodu. A tady ji mám velmi blízko. Celý Hradec je velmi klidné město, v noci nádherně usne, takže já pak usnu také.

Celkově se mi zde mnohem lépe dýchá. Tím ovšem nechci říct, že nemám ráda Prahu. Naopak, Praha je nádherné místo. Ale já mám pocit, že v Hradci žiji intenzivnější život, zažívám tady mnohem více věcí, ale zároveň jsem mnohem víc v klidu. Takže stihnu také mnohem víc věcí.

Příroda tedy patří k vašemu životnímu stylu?
Řekla bych, že ji hodně potřebuji k životu, ano. Někdy chodím po horách, v Hradci se procházím kolem řeky až do novohradeckých lesů. Nebo jedu na vodu.

Čtěte také

Přírodu mám moc ráda. Od malička jsme s rodiči hodně chodili. Krkonoše a Orlické hory, tam jsem strávila hodně času během mého mládí. Takže to mám v krvi.

Jaké je vaše letošní prázdninové léto?
Příjemně pracovní. Já si pořád užívám ten hradecký klid. Potkávám spoustu přátel, večer když vyjdu třeba na pivko, pokaždé někoho potkám. A to je moc příjemné. Takže já tady mám vlastně takové prázdniny už od listopadu, co tu jsem.

Nějaká dovolená taky asi bude, ale zatím nevíme jaká. Necháváme tomu volný průběh, říká s úsměvem zpěvačka Iva Marešová.

To vše a ještě mnohem víc v magazínu o životním stylu Šarm v sobotu po 18 a neděli po 11 hodině. Na setkání s vámi se těší Lada Klokočníková.

Spustit audio

Související