Zahrada Vily Čerych s podzimem neusíná, naopak! Zdobí ji dýně všech barev, velikostí a tvarů

16. říjen 2019
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Den D - Dýňování ve Vile Čerych v České Skalici

Krásná zahrada Vily Čerych v České Skalici ožila lampiony, strašidly a zvířátky z dýní. Jsou tam k vidění do pátku 18. října, každý den od 8 do 15 hodin. Výrobky z dýní připravily děti z českoskalických škol a školek, ale také tvůrci z řad široké veřejnosti. Zahradu zdobí dýně a tykve všech barev, velikostí a tvarů - např. okrasné dýně, cukety nebo patisony či různé jiné tykvové kuriozity. 

Každoroční dýňové slavnosti se vydařily a na letošním šestém ročníku Dýňování po česku si užívaly nejvíce děti. Ale jak se mohla přesvědčit Redaktorka Romana Pacáková, s chutí dlabali i maminky a tatínkové, dědové i babičky.

Čtěte také

Spokojená s vydařenou akcí a hojnou návštěvou byla také manažerka Vily Čerych Aneta Zvarová, která spolu se svými kolegy tradiční podzimní tvůrčí setkání připravila.

Velkému zájmu se těšila kavárna s dýňovými specialitami z Kuchyně zdravé výživy Jany Srubjanové i dýňová semínkovna. Kdo měl doma přebytečná semínka dýní nebo jiných tykví, zejména těch neobvyklých, mohl je přinést v popsaném pytlíčku a vyměnit si je za jiná.

A pokud se do Vily Čerych vydáte ve čtvrtek 17. října odpoledne, můžete prohlídku dýňové výstavy spojit i s účastí na vernisáži nové výstavy Podnikatelské rody východních Čech, která bude zahájena v 18 hodin. 

Den D - Dýňování ve Vile Čerych v České Skalici

Výstava vám přiblíží osudy a odkaz významných rodinných firem regionu v proměnách času. Poznáte podnikatelskou kulturu, soudržnost, mecenášství a vztah k rodnému kraji. Výstava bude přístupná v pracovní dny od 8 do 15 hodin.

Čtěte také

Znovu pak podzimní zahrada Vily Čerych v České Skalici ožije tradiční Slavností stromů v neděli 20. října. Ve 14 hodin bude slavnostně vysazen nový strom. Letos už po sedmnácté. Tentokrát to bude strom na počest manželů Květy a Štefana Ležovičových, kteří se podíleli na obnově Vily Čerych.

První listopadovou akcí, která se ve Vile představí hned 1. listopadu, bude relaxační malování „TVŮJ ANDĚL" s Danou Činčarovou. Na tomto kurzu se naučíte malovat a příjemně si při něm odpočinete.

autoři: Romana Joudalová , baj
Spustit audio

Související

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...