Vrchlabští strážníci se teď častěji zaměřují na kontrolu placení parkovného. To bylo opět zavedeno

Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Městská policie ve Vrchlabí zvyšuje kontroly placení parkovného

Městská policie ve Vrchlabí zvyšuje kontroly placení parkovného. Strážníci několikrát denně objíždí celé město. Před několika dny totiž skončilo bezplatné parkování, které radnice v souvislosti s pandemií koronaviru vyhlásila.

Ale kvůli zvyšujícím se problémům s bezohlednými řidiči, kteří nechávali na parkovacích místech stát auta i celé dny, radní znovu parkovné obnovili. U nynější kontroly byl i mikrofon reportérky Kateřiny Kohoutové.

Městská policie ve Vrchlabí zvyšuje kontroly placení parkovného

Strážník Jan Poláček jde po náplavce a kontroluje, jestli řidiči uhradili parkovací poplatek.
„Tady je vše v pořádku. Zaplaceno mají všichni."

Přesouváme se z náplavky blíž k centru města

„Zde se platí za půl hodiny pětikoruna a za celou hodinu 20 korun. A následně za dvě hodiny 50 korun," vysvětluje strážník Pavel Maršík a pokračuje v kontrole.

Narážíme na staršího řidiče, který sedí v autě.
„Teď jste přijel, dobře. Tak vás chceme upozornit, že si musíte zaplatit."

První hříšníky, kteří nemají lístek o uhrazeném poplatku odhalují strážníci v Krkonošské ulici, tedy v samotném centru města.
„Nemá nikde vidět lístek o zaplaceném parkovném. A vypadá to na nějakou řidičku, podle nákupního košíku uvnitř automobilu."

Jan Poláček bere do ruky malý přístroj, který má připevněný u pasu.
„Máme tady přenosnou tiskárnu a pomocí mobilní aplikace na místě vytiskneme předvolánku pro řidiče, který je nepřítomen. Z toho důvodu, že nezaplatil parkovné."

Než výzvu vytiskne, kolega nachází další auto bez zaplaceného poplatku.
„Má za oknem lístek z 11. května, který má platnost do 12:30 hodin, takže je neplatný. Tedy má za čelním sklem umístěný neplatný parkovací lístek."

Přestože městská policie dala s předstihem řidičům vědět, že parkovné zdarma vyhlášené kvůli pandemii koronaviru, končí, někteří jakoby si ničeho nevšimli.
„Všude jsme vylepili upozornění, hodně jsme medializovali, že tolerance už skončila a parkovné se musí platit."

Řidič, který objeví na svém autě výzvu od městské policie, se musí do 10 dnů dostavit na služebnu.

Spustit audio

Související