Vánoční nadílka pro krajské hasiče, nová zásahová technika za 66,5 milionů korun

21. prosinec 2018 10:08
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Nová zásahová technika za 66,5 milionů korun pro hasiče v Královéhradeckém kraji

Profesionální hasiči si slavnostně převzali devět nových zásahových vozidel, kontejner pro nouzové zastřešení a pořízeny byly také nové sady pro stabilizaci a bateriové vyprošťovací zařízení. Náklady na pořízení nové techniky jsou v celkové výši 66,5 milionu korun včetně DPH. Většinu pokryly dotace z Evropské unie či Fondu zábrany škod, ale na financování se podílel také Královéhradecký kraj, město Hradec Králové a státní rozpočet.

Novou zásahovou techniku a speciální prostředky, které budou používány při záchraně života, zdraví a majetku občanů celého kraje a česko-polského pohraničí, si hasiči z Královéhradeckého kraje převzali na centrální stanici v Hradci Králové.

Hradečtí hasiči jsou mistry republiky ve vyprošťování osob u dopravních nehod

X. Mistrovství HZS ČR ve vyprošťování osob u dopravních nehod

X. Mistrovství HZS ČR se odehrálo v Chrudimi na Resslově náměstí dne 20. září 2018. Hradečtí hasiči zvítězili v konkurenci dalších patnácti týmů. 

Aby se nejen v nových vozech vrátili vždy z každého zásahu bezpečně zpět na stanici jim popřál krajský ředitel HZS KHK brig. gen. František Mencl i hejtman Jiří Štěpán. Slavnostního předání se dále zúčastnili služební funkcionáři HZS Královéhradeckého kraje, představitelé samospráv, dodavatelé techniky a další hosté. Nové vozy se nyní rozjedou na stanice HZS po celém kraji.

„Nově pořízenou technikou zajišťujeme převážně obnovu současné požární techniky. Vozy, které slouží nyní profesionálním hasičům dnes a za které máme náhradu, budou předány bezúplatně jednotkám požární ochrany obcí,“ uvedl při slavnostním předání ředitel krajských hasičů brig. gen. František Mencl.

Nová zásahová technika za 66,5 milionů korun pro hasiče v Královéhradeckém kraji

Mezi nově pořízenými vozy a speciálními prostředky byl automobilový žebřík AZ 42 Magirus, dva rychlé zásahové automobily, tři technické chemické automobily, tři cisternové automobilové stříkačky CAS 30, kontejner pro nouzové zastřešení včetně kontejnerového nosiče, dvě sady pro stabilizaci výkopů a bateriové vyprošťovací zařízení.

Celková hodnota pořízené techniky je v součtu asi 66,5 milionu korun včetně DPH. Většinu pokryly dotace z Evropské unie či Fondu zábrany škod, ale na financování se nemalou částkou podílel také Královéhradecký kraj, město Hradec Králové a státní rozpočet.

autor: baj | zdroj: HZS Královéhradeckého kraje
Spustit audio

Související