Václav Souček: Zásadní NE

Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy 03747060.jpeg
0:00
/
0:00

Přemýšlivé hlavy těžknou i před požitím malého piva u vědomí toho, jak naši zákonodárci razantně rozštípli sukovitý špalek problému: alkohol vodákům a cyklistům zásadně nikoliv!

Jistě - nulová tolerance zajistí, že se nikdo neutopí (po požití), a nehavaruje (po požití). V blízké budoucnosti tak co kánoe, či pramice, to alkohol tester a přísná abstinence.

Na nákladně zbudovaných stezkách mezi vinicemi zase budou k vidění průvody cyklistů, učících svá kola chodit u nohy, tak jako vodí myslivci své ohaře, a toužících po doušku pramenité vody z hor.

Příštím problémem bude dodržování tohoto zákonného opatření, leč bude hodně co kontrolovat, a co řešit. Neboť mnohý vodák se vykoupe pod šlajsnou; a i totálně střízliví cyklisté, šlapající do kopce, dělají nepředvídané vlnovky, a upadají tím v podezření, že požili.

autoři: Václav Souček , baj
Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Když vás chytne klasika, nikdy vás už nepustí. I kdybyste se před ní plazili.

Petr Král, hudební dramaturg a moderátor Českého rozhlasu

Nebojte se klasiky!

Nebojte se klasiky!

Koupit

Bum, řach, prásk, křup, vrz, chrum, švuňk, cink. Už chápete? Bicí! Který nástroj vypadá jako obří hrnec ze školní jídelny potažený látkou? Ano, tympán! A který připomíná kuchyňské police? A který zní jako struhadlo? A který jako cinkání skleničkami? A který zní jako vítr?