Václav Souček: Za nedělním obědem

Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Václav Moravec

Máme čtvrtek, a vypadá to, jako že je to už minulost. Ale přesto - pustit si k nedělnímu obědu televizní Otázky Václava Moravce znamená, že se člověku místy roztřese lžíce s polévkou. 

Ohnivý spor o zdravotnictví mezi Petrem Fialou a premiérem Andrejem Babišem předznamenal výzvu ODS, hodnou Jana Koziny - do roka a do dne by hnutí ANO ve spolupráci s ODS v Poslanecké sněmovně zrušili superhrubou mzdu. Premiér vzornou nabídku odmítl s připomínkou, že superhrubou mzdu zaváděla ODS a přičetl hříchy z jejího vládního působení, s použitím jazykového novotvaru „ Šnajdroidi".

Václav Moravec

Dlužno podotknout, že aktuální předseda ODS chladně výtkám odolává s odvoláním, že co bylo, bylo, a už není… což zase připomíná Švandrlíkova majora Terazkyho.

Není snadné být štítem a terčem opoziční partaje v dobách, kdy slamník státního rozpočtu je vládou poměrně slušně futrován v proleželých místech.

Pánové se loučili podobně rozpačitě, jako výše zmíněný strávník s nedělním obědem. Jistou úlevu však konfrontace názorů přinesla; nejviditelnějším politikem těžce zkoušené politické strany se nestal - byť jen na pár hodin pochybné slávy - profesionální provokatér.

Spustit audio
autoři: Václav Souček , baj

Odebírat podcast

Související