Václav Souček: Tři dny tenisové

Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Tenis byl vždy hrou dam a gentlemanů (ilustrační foto)
0:00
/
0:00

Zatímco v hašteření kolem politiky bychom mohli pořádat olympiádu, stali jsme se svědky tří dnů tenisové parády. Minulý týden se hrál třetí ročník o Pohár Roda Lavera, a australská superstar minulého století byla - vzdor vysokému věku - potřetí při tom. 

Ženevská aréna byla nadšená, neboť domácí Roger Federer znovu zářil a přispěl. Tým Evropy potřetí slavil, když v posledním utkání porazil na pomyslné pásce Němec Alexandr Zverev Kanaďana Miloše Raoniče.

Kdo přenosy u obrazovky vyseděl, ten nelitoval času a České televizi budiž nehlasně poděkováno. Napínavou show byla atmosféra u nominovaných družstev Evropy a „Světa“; fandilo se možná ještě víc, než v národních celcích.

Tenis byl vždy hrou dam a gentlemanů (ilustrační foto)

Dech beroucí byla podívaná zejména na Rafu Nadala (jenž nemohl v závěru hrát pro zánět v ruce), jakým způsobem zápasy prožíval na lavičce. Kdo tenis, ten bílý sport špičkových sportovců s pohádkovými příjmy nesleduje, ten by žasnul, že takoví borci jsou tři dny nepokrytě zapálení pro hru; jak malí kluci.

Zkrátka a dobře - Laver Cup se povedl, a stal se nejen oslavou, ale i rehabilitací všemožných excesů vrcholového tenisu.

Pro český „bílý sport“ je to emotivní podnět, srovnatelný s úrovní nedávného úspěchu našich basketbalistů. Takové příklady vskutku táhnou.

Spustit audio
autoři: Václav Souček , baj

Odebírat podcast

Související