Václav Souček: Soutěž o špici

Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Zloděj v domě
0:00
/
0:00

Je to nevyhlášená okresní soutěž, nebo krajský přebor? Na loupeživé party v okolí hlavního města jsou zatím krátké kamerové záznamy, zvýšená policejní ostraha, dokonce i obezřetnost obyvatel satelitních haciend a domků. 

Přítel tomu způsobu osídlování říká „věžáky naplacato“ a něco na tom bude; obydlí jsou zřejmě většinou nakoupena od developerů, pořízena dodavatelsky, a sousedé se navzájem třeba ani nestačili seznámit, natož pak aby se dokázali solidárně ohlídat před poberty.

Moment z trpké osobní zkušenosti: naše sousedka podržela domovní dveře lapkům s krabicí s lupem, aniž by tušila, že kromě našeho bytu na patře vybrali i ten její… dokonce jí hezky poděkovali.

Lupič (ilustrační foto)

Těch partiček okolo Prahy, co rozbíjejí okna a jsou čím dál drzejší, jako by přibývalo. Tak třeba je to mezi nimi opravdu jakási nevyhlášená okresní soutěž, nebo spíš - podle rozsahu činnosti - taková druhá liga s prestižním soubojem o špici.

Jednou se to pomyslné ucho od džbánu utrhne a za uši dostanou, o tom netřeba pochybovat. Hlavně aby to netrvalo tak dlouho, jako případy velké ekonomické kriminality.

autoři: Václav Souček , baj
Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...