Václav Souček: Soutěž o špici

Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Zloděj v domě
0:00
/
0:00

Je to nevyhlášená okresní soutěž, nebo krajský přebor? Na loupeživé party v okolí hlavního města jsou zatím krátké kamerové záznamy, zvýšená policejní ostraha, dokonce i obezřetnost obyvatel satelitních haciend a domků. 

Přítel tomu způsobu osídlování říká „věžáky naplacato“ a něco na tom bude; obydlí jsou zřejmě většinou nakoupena od developerů, pořízena dodavatelsky, a sousedé se navzájem třeba ani nestačili seznámit, natož pak aby se dokázali solidárně ohlídat před poberty.

Moment z trpké osobní zkušenosti: naše sousedka podržela domovní dveře lapkům s krabicí s lupem, aniž by tušila, že kromě našeho bytu na patře vybrali i ten její… dokonce jí hezky poděkovali.

Lupič (ilustrační foto)

Těch partiček okolo Prahy, co rozbíjejí okna a jsou čím dál drzejší, jako by přibývalo. Tak třeba je to mezi nimi opravdu jakási nevyhlášená okresní soutěž, nebo spíš - podle rozsahu činnosti - taková druhá liga s prestižním soubojem o špici.

Jednou se to pomyslné ucho od džbánu utrhne a za uši dostanou, o tom netřeba pochybovat. Hlavně aby to netrvalo tak dlouho, jako případy velké ekonomické kriminality.

autoři: Václav Souček , baj
Spustit audio

Související