Václav Souček: Prosperita

Zprávička je to titěrná, filigránská, proti aféře s metyalkoholem pulec v rybníce: tuzemským bankám a spořitelnám v pololetí narostl čistý zisk (meziročně) zhruba o čtvrtinu, na téměř 38 miliard korun.

Tichá radost se rozlije duší zpoplatněného uživatele služeb těchto ústavů. Už skoro zapomněl, že kdysi mu zaměstnavatel výplatu vyplácel v hotovosti. Už skoro zapomněl, že jeho protesty proti převodu mzdy na účet byly jalové, neboť zaměstnavatel uzavřel dohodu s finančním ústavem za všechny zaměstnance souborně. Zpoplatněný uživatel služeb se raduje, že i on může drobnou hřivnou přispívat alespoň k prosperitě finančních ústavů, když už ne k prosperitě státu, nebo - mírně egoisticky - k prosperitě osobní.

Publicista Václav Souček glosuje současné kulturní, společenské i politické dění na vlnách Českého rozhlasu Hradec Králové. Slyšet je můžete od pondělí do soboty v 8:20 hodin.

autor: VS
Spustit audio

Nejposlouchanější

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu