Václav Souček: Odvety

Evropská unie se ukázala bezzubá jako vždy. Invazi odsoudila rezolutním prohlášením, které je každému jedno (ilustrační foto)
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Evropská unie se ukázala bezzubá jako vždy. Invazi odsoudila rezolutním prohlášením, které je každému jedno (ilustrační foto)
0:00
/
0:00

S mezinárodními vztahy to začíná být nějak zapeklité. Čína prý hodlá zastavit, či omezit investice do fotbalové Slávie, pravil pan prezident (tedy naší republiky). Že by odvetné opatření za vypovězenou smlouvu hlavního města s Pekingem? Naše „zamini“ proti vypovězení přece nemělo námitek...

Ještě svízelnější jsou vztahy mezi Tureckem, jeho partnery, a jeho protivníky. Pan prezident (tedy turecký pan prezident) Kurdům palec držet nebude, Evropě vyčinil, a přičinil k výtce takovou cestovní doložku: v Turecku je tři a půl milionu zadržených uprchlíků, toužících po rajském životě v Evropě, a pokud bude Evropa zlobit, Turecko je odbaví na další pouť.

To v člověku trochu hrkne - taková nepříliš spanilá, ale humánně ušlechtilá vize by svým naplněním jednoznačně odstranila veškeré debaty o povinném přerozdělování migrantů do kvót pro jednotlivé státy, nebo o jejich dobrovolném přijímání.

Spustit audio

Související