Václav Souček: Odcházející

Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Policie, pomáhat a chránit
0:00
/
0:00

Příčí se člověku psát o odcházejícím šéfovi pražské mordparty jako o policajtovi. Je to přece jen pozoruhodná postava naší kriminalistiky, navíc původním vzděláním absolvent ČVUT, a jak se ukázalo, i věrohodný scénárista, což dokládá jeden z povedených televizních seriálů. 

Proto příměr; za socíku žil byl v uniformě VB na menším městě Josef, příjmení, ani hodnost nejsou rozhodující. Stručně shrnuto - všechno, co potřeboval k výkonu služby, měl v malíku.

Ohlídal si (pěšky) výtečníky jak někdejší, tak z místního dorostu, věděl o svých ovečkách první poslední. Ale taky uměl mimo službu zavítat na fotbal, nebo si v hospodě sednout mezi výtečné místní mariášníky, a dát jim pěkně zabrat.

Policie ČR - Pomáhat a chránit

Z přirozeného respektu místních lidí si zbudoval i přirozený respekt u svých nadřízených. Aby to nevypadalo jako povídka z episod rady Vacátka - určitě měl i své mouchy; ale rozhodně ne ve službě.

Za každého člověka mluví jeho práce. Na Josefa - přesněji řečeno na Pepu - se dlouho po jeho odchodu vzpomínalo v dobrém.

Odcházející šéf pražské mord party - křestní jménem Josef - zasluhuje podobné uznání. Příjmení, ani hodnost nejsou rozhodující.

Spustit audio
autoři: Václav Souček , baj

Odebírat podcast

Související