Václav Souček: O stmelování

Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy lepidlo
0:00
/
0:00

Papír k papíru slepíte celkem snadno. S různorodými a hlavně mastnějšími materiály je to složitější. Někdy na to nemá ani dost síly Chemopren. 

České demokratické strany napravo od výkyvného politického středu dospěly k názoru, že nadešel příhodný čas od hledání programových průsečíků na výzvy ke sjednocování.

Mezi jejich elektorátem totiž úspěšně loví nespokojence Trikolóra, nová formace razantnějšího typu. Z čehož může dlouholetým pravicovým matadorům vysychat v ústech.

Renovace okna: barva a tmel

Jako na potvoru se znovu vyskytla na obrazovkách repríza černobílé Bílé paní, dnes už legendárního filmu. Tam si předseda s tajemníkem jdou sice po krku, ale ve fázi ohrožení padne spontánní imperativ: musíme se stlemit - stmelit!

No nic, samozřejmě, že sjednocování za pokus stojí. Naše mladé politické dějiny však častěji zaznamenaly dělení a řízná vyjednocení jak na někdejších řepných lánech.

Například tisk v těchto dnech vzpomněl decentně českého Sarajeva.

autoři: Václav Souček , baj
Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

S hereckými hvězdami poznejte tajemství textu starého dva tisíce let

Ondřej Kepka, režisér a moderátor

Ondřej Kepka

O věrné lásce statečného Chairea a sličné Kallirhoy

Koupit

Román byl napsán pravděpodobně už v prvním století našeho letopočtu a možná dokonce i dříve. Jde o první dochovaný milostný a zároveň i dobrodružný román nejenom antického, ale vůbec evropského písemnictví.