Václav Souček: Na Štěpána bez

Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Miroslav Štěpán
0:00
/
0:00

Stojí za to setrvale si připomínat ten konec roku 1989, abychom si neidealizovali dobu husákovského socialismu, jako si většinou idealizujeme dva roky vojenské služby.

O tehdejších Vánocích už platilo "na Štěpána bez Štěpána". O něco později to dotyčný slíznul za soudruhy, kteří byli fikanější a nebyli tolik na očích. Nedá se zapomenout na návrh trestu, který tenkrát padnul z úst populárního písničkáře v nabouchané pražské Lucerně: měl by, soudruh, dostat 2+1 v paneláku na Proseku a denně dojíždět na šestou k píchačkám do ČKD ve Vysočanech.
Práce jako trest? Jak je to relativní… ČKD už není a mnozí z pracáku by za takový návrh dnes děkovali s čepicí v ruce.
Mohli jsme si ještě před Vánocemi vychutnat v televizi Hřebejkovo "Pupendo", komedii, napěchovanou tím dusnem jak piliňák.
Pokud nepamatujete, jak se pěchoval piliňák, je dobře.

Publicista Václav Souček glosuje současné kulturní, společenské i politické dění na vlnách Českého rozhlasu Hradec Králové. Slyšet je můžete každý den v 6:50 hodin.

autor: VS
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Kolekce krátkých rozhlasových her přinášejících nová dobrodružství Sherlocka Holmese a Dr. Watsona.

Jiří Hošek, bývalý zpravodaj Českého rozhlasu

15 případů Sherlocka Holmese

15 případů Sherlocka Holmese II.

Koupit

15 skvělých klasických případů Sherlocka Holmese, Případ Codex Euricianus, Případ s Lví hřívou, Případ s motýly Hilesia, Případ s Homo ludens a další v podání vynikajícho Miloše Kopeckého a neméně báječho sekundanta Vladimíra Ráže.