Václav Souček: Kumulovaný mandát

Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Jan Hamáček

Prázdniny, ne-prázdniny, pořád se jede močálem černým kolem bílých skal. ČSSD pověřila svého předsedu kumulovaným mandátem. On to bude, kdo po konci měsíce července rozštípne prekérní situaci a rozhodne, zda vládní angažmá strany bude pokračovat, či nikoliv.

Poučeně a rozhodně zahovořil o odchodu jeden z čelných funkcionářů v televizním podvečeru ČT u vědomí, že podobně radikálnější členové mu rozumí. Jak tomu porozumí tradiční voliči „soc. dem", toť otázka; stavět zásadní ano, nebo ne na stranickém obsazení jednoho ministerstva se elektorátu nepozdává už delší dobu.

Mezi stěžejní elektorát lze započítat valnou část důchodců. Pokud je neosloví tradiční levicová strana, projeví se to u voleb - ale nejen u voleb, aritmetika je neúprosná. Potom může tradiční levicová spřádat ideologické teorie a formulovat smělé programy od prázdné ledničky opozice.

Poněkud nepříjemný výhled pro držitele kumulovaného mandátu.

Spustit audio
autoři: Václav Souček , baj

Odebírat podcast

Související

  • Václav Souček: V týž den

    Příloha celostátního deníku, čtvrtek minulý týden; tři respondenti zvučných jmen odpovídají na otázku, zda mají být na věčně opravované D1 vybírány dálniční poplatky.

  • Václav Souček: Vosí rojení

    „Vosí rojení“ si pamatujeme z kreslených večerníčkovských eskapád Křemílka a Vochomůrky. Bylo přelíbezně namluvené, na rozdíl od bzukotu na naší aktuální politické scéně.

  • Václav Souček: Větev

    Kauza Davida Ratha bude zřejmě košatá jak památná lípa; neboť podle stávajících zpráv se ubírá k dalšímu výroku soudní instance její „jedna větev".