Václav Souček: Konečně?

Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Andrej Babiš
0:00
/
0:00

Odhadnout v procentech, kolika lidem jdou nepřetržité hony na nepravosti na nervy, to statistika neumí; ale ne, že by nechtěla. Veřejný prostor je dokořán, důvěrné zprávy vejdou ve známost cobydup, a mediální otevřenost je dnes na takové úrovni, že v záplavě zpráv hledáme pichlavou pravdu jako jehlu v kupce sena. 

I tohle přirovnání kulhá, protože oproti balastním dávkám na sociálních sítích je seno nedostatkovým krmivem.

Užuž se zdálo, že „účelovkám" odzvoní, ale rozhodnutí nejvyššího, rovněž kompetentního státního zástupce vrací kauzy dotací firmy Agrofert znovu na stůl.

Nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman oznámil, že zrušil rozhodnutí o zastavení trestního stíhání premiéra Andreje Babiše

Bude zřejmě následovat bitva právníků o výklad českého práva s přihlédnutím k názorům evropských auditorů a indiánský běh premiéra, vydaného ke stíhání, a chráněného presumpcí viny.

Prezidentská abolice, ani kajícná demise předsedy vlády nepřichází v úvahu, řízení se opět povleče.

Na nervy jsou prý znamenité ořechy. Řešení je - zatím - v nedohlednu. Ale upřímně: není nutno, aby se překotně hledalo řešení konečné. Historie takový termín bolestně zná.

autoři: Václav Souček , baj
Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Lidský faktor jsem znal jako knížku, ale teprve s rozhlasovým zpracováním jsem ho dokonale pochopil...

Robert Tamchyna, redaktor a moderátor Českého rozhlasu Dvojka

Lidský faktor

Lidský faktor

Koupit

Točili jsme zajímavý příběh. Osoby, které jsme hráli, se ocitaly ve vypjatých životních situacích, vzrušující práce pro herce a režiséra. Během dalšího měsíce jsme Jiří a já odehrané repliky svých rolí žili. Fantasmagorické situace posledního dílu příběhu se staly naší konkrétní každodenností. V srpnu Jiří Adamíra zemřel. Lidský faktor byla naše poslední společná práce.“ Hana Maciuchová