Václav Souček: Hájení

Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Evropský parlament
0:00
/
0:00

Kdo všechno, a kdy hájil naše zájmy? Bývávalo, že strana, vláda, a z titulů televizních seriálů Žena za pultem, Muž na radnici, Okres na severu, případně Nemocnice na kraji města. Bývalé MNV, ONV, KNV byly reformovány do nového státoprávního a nadstátního uspořádání, což přivolalo i početnější volby.

Aktuálně se opět houfují perspektivní obhájci našich zájmů před branami Evropského parlamentu. Problém bývá v tom, že v následném rozdělení do frakcí a v hierarchii nadstátních zájmů lze jen stěží prosadit zájmy původních volitelů.

Což neznamená, že bychom měli na takový úděl rezignovat; každý náš europoslanec by měl hájit naše zájmy neodbytně, jak vosa na sladké hrušce. Aby obstál, až bude doma skládat účty ze s v é etapy hájení n a š i c h zájmů.

Jakkoliv taková víra nemůže být bezbřehá, tak pro dnešek závěrem věta, jíž se loučívá Karel Šíp se svými hosty ve „Všechnopárty“: budeme se těšit.

autoři: Milan Baják , VS
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Starosvětské příběhy lesníků z časů, kdy se na Šumavě ještě žilo podle staletých tradic.

Václav Žmolík, moderátor

Karel Klostermann Ze světa lesních samot

Ze světa lesních samot

Koupit

Román klasika české literatury zobrazuje dramatické změny poměrů na česko-bavorském pomezí v posledním čtvrtletí 19. století, kdy ustálený životní řád "světa lesních samot" narušila živelná katastrofa.