Václav Souček: Angažovanost financí

Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Podvodník vylákal od seniorů skoro 100 tisíc korun

Deset portrétů v tomto týdnu zveřejnil denní tisk, spolu s deseti pohledy do účetnictví, a to pod titulkem „Kdo si kupuje vliv“. Číst noviny je k užitku, údaje a argumenty tištěných novin musí být - oproti bulváru a pustině blogů - vyfutrovány pro eventuální možné žaloby. 

Znovu uvádět jména a částky příspěvků politickým stranám není nutné, politická angažovanost prostřednictvím darovaných financí je dostatečně důrazná, jakož i transparentní. Méně zřetelné už je působení sponzorských pozorností zpětné; očekávání se veřejnosti netýká, politická podpora bývá nezřetelná, finální profit stěží prokazatelný.

Energie vložených financí se ovšem neztrácí; rozloží se na jiné prvky, a buď prospívá, nebo škodí dál.

autoři: Václav Souček , baj
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.