V T-BASS tančí s radostí, nadšením a vášní děti i jejich rodiče. Tanec objevuje nové životní obzory

30. říjen 2020

V pátek 30. října pozvala po 10. hodině Lada Klokočníková do rozhlasového studia členy hradecké taneční skupiny T-BASS Janu Lošťákovou a Jana Brandu. A řeč byla samozřejmě o tom, co to znamená, když se tanec stane člověku celoživotním koníčkem i náplní.

Honza Branda a Jana Lošťáková ve studiu Českého rozhlasu Hradec Králové

V Hradci Králové už přes 20 let funguje skvělá taneční skupina. Jmenuje se T-BASS a na nejrůznějších tanečních soutěžích téměř pravidelně sbírá spoustu medailí.

Čtěte také

Jana Lošťáková i Honza Branda tančí v T-BASS od malička a jsou momentálně jedni z nejprogresivnějších mladých tanečníků, kterými skupina disponuje. Oba již začali nedávno působit také jako lektoři a velmi jim to sedí. Mají skvělé předpoklady stát se pilíři T-BASS a směle se mohou rovnat s českou taneční špičkou.

Honza si ze všech stylů nejvíce oblíbil Locking', funkový styl s kořeny v 70. letech a Janča s největší oblibou tančí House. Oba jsou však všestranní tanečníci a zvládají většinu stylů spojených se street dance.

„Hodně propojujeme hudbu, zpěv a tanec s dalším uměním. Stále si držíme onen pocit, být na začátku a něco objevovat a vymýšlet," říká zakladatel královéhradecké taneční skupiny T-BASS Zdeněk Zolman. A doplňuje: „Přijde někdo, kdo vůbec tancování v životě neviděl a první, co ho zaujme, je ona atmosféra a energie, která se z dětí přenáší na diváky."

Taneční skupinu T-BASS
založil v roce 1997 v Hradci Králové Zdeněk Zolman. Skupina se hned od počátku svého fungování zabývá tanečními technikami Street Dance a snaží se reagovat na nejmodernější taneční trendy. Zárukou je dobré zázemí, kvalifikovaní a zkušení lektoři s mnohaletou praxí a výbornými výsledky, přátelský kolektiv a lidský přístup.

Páteční dopoledne bylo po 10. hodině věnováno pohybu a tanci.

Lada Klokočníková, Honza Branda a Jana Lošťáková ve studiu Českého rozhlasu Hradec Králové
Spustit audio

Související