V Kostelci nad Orlicí se dočkali opraveného Městského stadionu. Těší se na něj všichni sportovci

19. říjen 2018 11:39
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy V Kostelci nad Orlicí se dočkali opraveného Městského stadionu

Sportovci v Kostelci nad Orlicí se po dlouhých letech dočkali opravy stadionu mládeže. Zastaralé sportoviště se škvárovým oválem se během několika měsíců proměnilo v moderní sportovní areál, kde najdou své zázemí hlavně fotbalisté a atleti. Na hodiny tělesné výchovy tam budou docházet také žáci kosteleckých škol.

Radnice v Kostelci nad Orlicí investovala do opravy stadionu, který slouží sportovcům už od roku 1967, zhruba 37,5 milionu korun. Sportoviště nově ponese název Městský stadion.

Pokračuje starosta František Kinský z Inciativy občanů: „Je tam všechno nové. Nová travnatá plocha pro fotbal. Tartanová dráha a jednotlivá místa pro atlety a jejich různé disciplíny. Tribuna je rekonstruovaná. A vzniklo tam i tréninkové hřiště."

Kostelec nad Orlicí chce získat některé budovy ve městě. A obnovit zdejší muzeum

02357362.jpeg

Kostelec nad Orlicí je velmi blízko nákupu budov po bývalé zvláštní škole a internátu v Pelclově ulici. Město o majetek, který je ve vlastnictví hlavního města Prahy, usiluje už několik let. Teď se konečně podařilo najít s pražským magistrátem společnou řeč. Do budoucna by měla budova internátu sloužit jako centrum volnočasových aktivit

V areálu stadionu najdou své zázemí také vyznavači skateboardingu a dalších extrémních sportů.

Do nového se těší hlavně fotbalisté, kteří opravu museli přečkat v provizorních podmínkách. Trénovat a hrát museli prakticky po celém rychnovském okrese. Kromě přírodního trávníku budou moci fotbalisté nově využívat i menší hřiště s umělým povrchem.

„Udělalo se hřiště s umělým povrchem, které má rozměry 64 krát 40 metrů, kde můžeme trénovat za každého počasí. Hřiště je osvětlené, můžeme tedy trénovat i večer. Protože většina trenérů a hráčů pracuje a to zaměstnání jim neumožňuje trénovat odpoledne," říká předseda fotbalového klubu Jiří Kotásek.

V Kostelci nad Orlicí se dočkali opraveného Městského stadionu

Pod hlavičkou FK Kostelec nad Orlicí je aktuálně sdruženo 178 členů a oddíl patří k největším ve městě.

Moderní sportoviště by mělo pomoci nastartovat i činnost dalších oddílů, je přesvědčený starosta města František Kinský: „Já bych dokonce řekl, že by se mnohé aktivity, které odumřely, měly do Kostelce vrátit. Jako například kdysi slavný atletický oddíl. Protože na té škváře se už opravdu moc běhat nedalo."

Své brány otevírá opravený Městský stadion právě dnes a lidé si mohou tartanovou dráhu vyzkoušet při odpoledních závodech, kdy se bude běhat na 60 - 100 a 400 metrů.

autoři: Václav Pilný , baj
Spustit audio

Související