Univerzita Hradec Králové daruje matkám samoživitelkám počítače pro distanční výuku dětí

18. listopad 2020

Do dobrovolnické činnosti se v rámci tzv. první vlny zapojily desítky dobrovolníků z Univerzity Hradec Králové (UHK). Studenti pomáhali v domovech pro seniory, pečovali o děti zdravotníků a vyráběli ochranné obličejové štíty. 

Čtěte také

To ale není jediná forma pomoci - v těchto dnech se univerzita rozhodla darovat potřebným rodinám méně využívané počítače. Pomoci mají zejména dětem v distanční výuce.

„Tuto aktivitu koordinuje královéhradecký spolek Mluvme spolu, kterému formálně počítače darujeme. Oni následně PC sestavy kompletují a distribuují tam, kde je třeba. Mnoho lidí možná ani netuší, jak složitě zejména matky samoživitelky zápasí s finanční situací, která jim neumožňuje zajištění techniky pro distanční vzdělávání pro jejich děti. Naším úkolem je jim pomoci,“ říká prorektorka UHK pro strategii a rozvoj Pavlína Springerová.

Čtěte také

V minulém týdnu tak UHK darovala na čtyři desítky počítačů, další se připravují. Jako málo využívané je vyřadila Fakulta informatiky a managementu a Přírodovědecká fakulta UHK.

„Další notebooky v následujícím období chystá stejným způsobem věnovat i Filozofická fakulta UHK, zamíří od nás pravděpodobně do dětských domovů,“ přidává se děkan FF UHK Jan Prouza.

„Cílem je samozřejmě zabránit prohlubování vzdělávací propasti dané socio-ekonomickou nerovností v současné společnosti zatížené koronavirovou pandemií. Vedle darovaných počítačů univerzita opět vyzvala studenty, aby pomáhali, kde mohou. První vlnu jsme zvládli dobře a my jsme opět připraveni pomáhat i nyní,“ doplňuje rektor UHK Kamil Kuča.

Univerzita Hradec Králové daruje matkám samoživitelkám počítače pro distanční výuku dětí
autoři: Jakub Novák , baj
Spustit audio

Související

E-shop Českého rozhlasu

Kdo jste vy? Klára, nebo učitel?

Tereza Kostková, moderátorka ČRo Dvojka

jak_klara_obratila_na web.jpg

Jak Klára obrátila všechno vzhůru nohama

Koupit

Knížka režiséra a herce Jakuba Nvoty v překladu Terezy Kostkové předkládá malým i velkým čtenářům dialogy malé Kláry a učitele o světě, který se dá vnímat docela jinak, než jak se píše v učebnicích.