Tomáš Kovačovský zabodoval s tuňákovými muffiny v soutěži Svačina roku. Máme pro vás recept!

24. únor 2020

Původně chtěl být truhlářem, dnes míchá drinky. Tomáš Kovačovský studuje na Střední škole technické a řemeslné v Novém Bydžově. Chodí do 3. ročníku oboru kuchař - číšník.

V budoucnu vidí Tomáš sám sebe hlavně jako barmana, této profesi by se chtěl věnovat nejvíc, dokonce pro své spolužáky připravil o barmanství i seminář.

Čtěte také

Přesto se úspěšně účastnil už i několika kuchařských soutěží. Naposledy získal cenu veřejnosti v 7. ročníku celostátní soutěže Svačina roku. Bodoval s tuňákovými muffiny, které vymyslel spolu se svým učitelem.

Ve velkém finále se utkalo 15 nejlepších mladých kuchařů z celé České republiky. Jejich úkolem bylo připravit moderní a zdravou svačinu.

Rozhovor s Tomášem Kovačovským a recept na Muffiny plněné tuňákem, sušenými rajčaty, paprikou a oreganem se salátkem z trhaných listů si můžete poslechnout zde:

autoři: Jana Kudyvejsová , baj
Spustit audio

Související

E-shop Českého rozhlasu

Tohle není povídání na dobrou noc, k zamyšlení určitě.

moderátor Jan Pokorný

tata.jpg

Tata a jeho syn

Koupit

Autorské povídky známého divadelníka a spisovatele A. G. v jeho vlastním podání. Tata a jeho syn je sbírkou úsměvných příběhů na motivy skutečných událostí, ovšem ve skutečných kulisách a především ve skutečné době.