Tomáš Kovačovský zabodoval s tuňákovými muffiny v soutěži Svačina roku. Máme pro vás recept!

24. únor 2020
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Tomáš Kovačovský zabodoval s tuňákovými muffiny v soutěži Svačina roku

Původně chtěl být truhlářem, dnes míchá drinky. Tomáš Kovačovský studuje na Střední škole technické a řemeslné v Novém Bydžově. Chodí do 3. ročníku oboru kuchař - číšník.

V budoucnu vidí Tomáš sám sebe hlavně jako barmana, této profesi by se chtěl věnovat nejvíc, dokonce pro své spolužáky připravil o barmanství i seminář.

Čtěte také

Přesto se úspěšně účastnil už i několika kuchařských soutěží. Naposledy získal cenu veřejnosti v 7. ročníku celostátní soutěže Svačina roku. Bodoval s tuňákovými muffiny, které vymyslel spolu se svým učitelem.

Ve velkém finále se utkalo 15 nejlepších mladých kuchařů z celé České republiky. Jejich úkolem bylo připravit moderní a zdravou svačinu.

Rozhovor s Tomášem Kovačovským a recept na Muffiny plněné tuňákem, sušenými rajčaty, paprikou a oreganem se salátkem z trhaných listů si můžete poslechnout zde:

autoři: Jana Kudyvejsová , baj
Spustit audio

Související

E-shop Českého rozhlasu

Když vás chytne klasika, nikdy vás už nepustí. I kdybyste se před ní plazili.

Petr Král, hudební dramaturg a moderátor Českého rozhlasu

Nebojte se klasiky!

Nebojte se klasiky!

Koupit

Bum, řach, prásk, křup, vrz, chrum, švuňk, cink. Už chápete? Bicí! Který nástroj vypadá jako obří hrnec ze školní jídelny potažený látkou? Ano, tympán! A který připomíná kuchyňské police? A který zní jako struhadlo? A který jako cinkání skleničkami? A který zní jako vítr?