Tomáš Kovačovský zabodoval s tuňákovými muffiny v soutěži Svačina roku. Máme pro vás recept!

24. únor 2020

Původně chtěl být truhlářem, dnes míchá drinky. Tomáš Kovačovský studuje na Střední škole technické a řemeslné v Novém Bydžově. Chodí do 3. ročníku oboru kuchař - číšník.

V budoucnu vidí Tomáš sám sebe hlavně jako barmana, této profesi by se chtěl věnovat nejvíc, dokonce pro své spolužáky připravil o barmanství i seminář.

Čtěte také

Přesto se úspěšně účastnil už i několika kuchařských soutěží. Naposledy získal cenu veřejnosti v 7. ročníku celostátní soutěže Svačina roku. Bodoval s tuňákovými muffiny, které vymyslel spolu se svým učitelem.

Ve velkém finále se utkalo 15 nejlepších mladých kuchařů z celé České republiky. Jejich úkolem bylo připravit moderní a zdravou svačinu.

Rozhovor s Tomášem Kovačovským a recept na Muffiny plněné tuňákem, sušenými rajčaty, paprikou a oreganem se salátkem z trhaných listů si můžete poslechnout zde:

autoři: Jana Kudyvejsová , baj
Spustit audio

Související

E-shop Českého rozhlasu

Starosvětské příběhy lesníků z časů, kdy se na Šumavě ještě žilo podle staletých tradic.

Václav Žmolík, moderátor

ze_světa_lesních_samot.jpg

3x Karel Klostermann

Koupit

Komplet obsahuje dva šumavské romány Ze světa lesních samot, V ráji šumavském a povídkový soubor Mrtví se nevracejí z pera klasika české literatury Karla Klostermanna (1848 - 1923), který tomuto kraji zasvětil celé své dílo.