Střelba ve sněhu

6. září 2019

Kdo střílel na auto lékaře v Běstvině? A kdo má na svědomí dvojnásobnou vraždu na samotě nad Smrkovem?

Píše se rok 1983. Na území Československa jsou už 25 let dočasně rozmístěny jednotky sovětských vojsk. Je pozdní lednové odpoledne, když na služebnu Veřejné bezpečnosti obce Běstvina přijíždí místní lékař. Tvrdí, že na jeho auto střílel jakýsi voják.

O pár hodin později se střílí i na samotě nad Smrkovem. V domě je nalezen předseda družstva a jeho manželka, rodiče čtyř dětí. Kdo střílí a proč to dělá?

Pětidílný rozhlasový příběh z cyklu Kriminální případy Čech, Moravy a Slezska zpracovala podle skutečného případu Šárka Kuchtová.

Dramaturgie Jaroslav Pokorný. Mistr zvuku Leoš Sedláček. Hrají Kamila Sedlárová, Miroslav Zavičár, František Staněk, William Valerián, Jiří Zapletal a Josef Čepelka. Ve studiu v Hradci Králové natočil režisér Jan Sklenář.

Spustit audio

Nejnovější zprávy

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.