Záhada zamčeného pokoje

16. prosinec 2019

Co nebo kdo stojí za smrtí tří lidí, jejichž těla byla nalezena v zamčeném pokoji rodinného domu ve Frýdlantu nad Ostravicí? Šlo o vraždy ze žárlivosti, nebo o nešťastnou náhodu?

Případ, který je inspirovaný skutečnými událostmi, se odehrál na severu Moravy v roce 2002. Policisté vyjeli k případu na základě anonymního telefonického oznámení.

V pětidílné sérii můžete sledovat postup vyšetřovatelů, kteří pracují s několika možnými vyšetřovacími verzemi.

Podle skutečných událostí napsal Marek Pivovar. Zkušeného majora Hamra hraje Jan Fišar, eléva Horáčka Šimon Krupa, bezdomovkyně Jana mluví hlasem Aleny Sasínové-Polarczyk a roli majitele domu přijal Michal Čapka. To vše v režii Simony Nyitrayové, s níž na zvukové stránce pořadu spolupracoval Marek Hoblík.

Jednotlivé díly můžete poslouchat na vaší regionální stanici vždy ve 21:30 od pondělí 28. května do pátku 1. června.

autor: Pavel Kozler
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

zlenice.jpg

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...