Sto let je jen začátek! Velkolepé oslavy 100. výročí Českého rozhlasu nezapomenou na Hradec Králové

12. květen 2023

Český rozhlas slaví v letošním roce 100 let od zahájení pravidelného vysílání. A toto významné výročí si Český rozhlas Hradec Králové připomene hned několika akcemi. Tou první je výstava v Muzeu východních Čech v Hradci Králové s názvem Sto let je jen začátek, která byla zahájena vernisáží přesně v den výročí, tedy 18. května. 

Čtěte také

O dva dny později pak měli posluchači možnost navštívit budovu Českého rozhlasu Hradec Králové v Havlíčkově ulici. Během Dne otevřených dveří v sobotu 20. května od 10:00 do 16:00 hodin provedli moderní budovou z počátku 20. století návštěvníky oblíbení moderátoři a redaktoři.

Vyvrcholením oslav stých narozenin rozhlasu bude pak v sobotu 3. června v areálu Stříbrný rybník Den s Českým rozhlasem Hradec Králové. Hosty celodenního programu, který začne v 10:00 hodin, budou zpěváci Michal Horák, Miloš Dvořáček, skupina Plavci a Helena Hamplová s dcerou Leontýnkou.

V přímém přenosu ve 12:00 hodin se v kulinářské soutěži utkají kuchařští mistři Radek Pálka, Láďa Hruška a Patrik Rozehnal, po 15. hodině přivítá v pořadu Na větvi s Halinou Halina Pawlowská své hosty: Světlanu Nálepkovou, Ivana Vodochodského s dcerou Terezou.

Čtěte také

Chybět nebudou taneční vystoupení Veroniky Lálové, skupiny T-BASS, footbagshow mistrů světa Tomáše Tučka a Patrika Černého, kouzelnický workshop Nikolase Kary, cestovatelské postřehy novináře Petra Voldána a připraveny jsou i ukázky výcviku policejních psů, sokolnictví, hasičské techniky a prohlídka historických škodovek. 

Každou hodinu je připravena soutěž o ceny na našem velkém rozhlasovém kole cen a v 16:00 pak velká autogramiáda všech hostů.

Mikrofon si jako štafetu budou po celý den předávat oblíbení moderátoři Jakub Schmidt, Jana Kudyvejsová, Zdena Kabourková, Lada Klokočníková, Pavla Kindernayová a Romana Joudalová.

Součástí Dne s Českým rozhlasem Hradec Králové budou také v areálu kempu Stříbrný rybník po celou sobotu 3. června 2023 různé poradny a atrakce pro děti.

autoři: Tomáš Peterka , baj
Spustit audio

Související

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.