Sociolog, karikaturista i violista PhDr. Václav Hradecký o mezilidských vztazích

4. listopad 2016

V pátek 4. listopadu 2016 byl hostem v radioklubu Českého rozhlasu Hradec Králové v Havlíčkově ulici po 10 hodině v živém vysílání sociolog, malíř, karikaturista a také violista PhDr. Václav Hradecký, vedoucí oddělení výzkumu a vzdělávání Českého rozhlasu.

Václava Hradeckého mnoho lidí zná jako autora kreslených vtipů.

Kulaťoučká postavička Františka a jeho neméně kulaté manželky se v nejrůznějších obdobách objevovala už v době, kdy přispíval do časopisu Dikobraz.

Vystudovaný sociolog a filosof má k problematice mezilidských vztahů samozřejmě velmi blízko, a tak není divu, že pracuje jako vedoucí oddělení Výzkumu a vzdělávání v Českém rozhlase.

Co je to za vědu ta sociologie? Zabývá se více lidmi nebo čísly? Nejsou naše životy řízeny čísly až moc? Jaká je role humoru ve společnosti? A jaké místo v tomto divokém světě zaujímá tak introvertní nástroj jako je viola?

Nejen na tyto otázky jsme hledali odpověď v pátek 4. listopdu 2016 po 10. hodině v radioklubu v Havlíčkově ulici s PhDr. Václavem Hradeckým.

autor: KLO
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.