Šarmantní osobností roku je lékař Pavel Pafko

3. květen 2019

Vítězem 23.  ročníku  ankety Českého rozhlasu  Šarmantní osobnost roku se stal přední český chirurg, emeritní přednosta III. chirurgické kliniky 1. LFUK ve Fakultní nemocnici v Motole profesor Pavel Pafko. Podívejte se na záznam celého galavečera.

Hlavní cenu, Zlaté slunce akademické sochařky Dagmar Štěpánkové Černé, převzal z rukou herečky Elišky Balzerové, která tuto cenu získala v roce 2010. 

Cena internetu

V internetovém hlasování letos patří prvenství herci Janu Přeučilovi a cenu za spolupráci s Českým rozhlasem v roce 2018 obdržel loňský vítěz internetového hlasování David Deyl.

Nechyběla stylová hudba

Dalšími hosty večera v královéhradeckém Kongresovém centru Aldis byli i zpěváci Josef Vágner a Kamila Nývltová, kteří zazpívali za doprovodu rozhlasového Big bandu Gustava Broma. Filmově laděný večer zpříjemnila svými písněmi i vokální skupina Gentlemen Singers a překvapením večera byli osobní asistent zpěváka Freddie Mercuryho Peter Freestone a Muž roku 2018 a čtvrtý nejkrásnější muž světa Jiří Kmoníček.

Galavečer objektivem Ivany Lukavské

Zábavný program, který moderovali Lada Klokočníková a Miroslav Vaňura, vysílaly v přímém přenosu ČRo Hradec Králové, ČRo Pardubice a ČRo Dvojka. Diváci ho mohli sledovat i prostřednictvím kanálu You Tube Českého rozhlasu.

Seznam minulých vítězů je dlouhý a pestrý

Smyslem ankety, která vznikla v královéhradeckém rozhlase v roce l996, je hledat a oceňovat charismatické osobnosti. Vítězi předchozích ročníků se na základě hlasování posluchačů stali například Marek Eben, Zdeněk Svěrák, Zdeněk Troška, Vladimír Čech, Květa Fialová, Radovan Lukavský, Marie Rottrová, Jiřina Jirásková, Karel Gott, Hana Maciuchová, Viktor Preiss a další.

Kdo dostane cenu za hlasování

Pro deset z hlasujících máme hodnotné ceny: televizor, víkendové pobyty, mobilní telefon a dárkové balíčky.

1 . LED TV Sencor SLE (109 cm)
Zdeňka Hladká, Hronov

2. Notebook Lenovo Ideapad
Manželé Formanovi, Albrechtice nad Orlicí

3. Chytrý telefon Redmi 6A
Zuzana Pařenicová, Kašava

4. Prodloužený víkendový pobyt pro dva v Janských Lázních s polopenzí a procedurami
Zdeňka Lukášová, Olomouc

5. Dárkové balení sušeného masa Fine Gusto
Blanka Zajíčková, Liberec

6. Dárkový balíček české přírodní kosmetiky Vivaco
Vlasta Horáčková, Praha

7. Stříbrné náušnice s českým granátem
Hana Nováková, Vysoké Mýto

8. Stříbrný řetízek s přívěskem z českého granátu
Ing. Zdenek D. Potyš, Lásenice

9. Batoh plný dárků od Českého rozhlasu Hradec Králové
Jindřiška Tomíšková, Vlčí Habřina

10. Dárkový koš od Deníku
Josef Drábek, Luže

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.