Sado maso den s Českým rozhlasem Hradec Králové

6. březen 2015

Český rozhlas Hradec Králové má pro vás připraven další tematický den. V pátek 6. března 2015 si užijete Sado maso den. Nechte se překvapit a přijďte dopoledne do radiokavárny Českého rozhlasu v Havlíčkově ulici!

Maso - ano nebo ne?
Jíte maso? Které vám chutná nejvíc?
Psát můžete na e-mail: studio.hradec@rozhlas.cz anebo poslat SMS ve tvaru HRADEC mezera TEXT na číslo 900 11 04. Cena jedné SMS jsou 4 koruny včetně DPH. Službu provozuje ATS Praha. Někdo z vás odpoledne získá knižní cenu nebo dárek od firmy Masoeko!

V 8:35 hodin bude naším Hostem ve studiu Kateřina Ostradecká. Řeč bude o minulosti, současnosti i budoucnosti broumovského kláštera.

Dopoledním hostem PéHáčka Lady Klokočníkové bude v pátek 6. března 2015 po 10. hodině v Radioklubu v rámci našeho Sado maso dne Dana Makrlíková. Bývalá moderátorka po odchodu z médií našla uplatnění coby zahradní architekt. Velmi ji ovlivnil nedávno zesnulý autor legendárního televizního pořadu Receptář - Přemek Podlaha.

A v naší Radioporadně po 11. hodině dopolední se dozvíte vše potřebné o zpracování masa. Jak správně maso porcovat, zpracovat i uchovávat. Zeptáme se jak se podle druhu a typu rozdělují masa. Jak poznáme čerstvé maso a budeme hledat odpověď na otázku zda maso ano - či ne.

Sado maso den Českého rozhlasu Hradec Králové

Maso znamená v užším slova smyslu kosterní svalovinu zvířat a s ní související tkáně, v širším a méně běžném slova smyslu se jedná o veškeré poživatelné části těl živočichů, jež jsou určeny pro lidskou výživu.

Hezký poslech!

Čtěte také


Zvětšit mapu
autor: KLO
Spustit audio

E-shop Českého rozhlasu

Starosvětské příběhy lesníků z časů, kdy se na Šumavě ještě žilo podle staletých tradic.

Václav Žmolík, moderátor

Karel Klostermann Ze světa lesních samot

Ze světa lesních samot

Koupit

Román klasika české literatury zobrazuje dramatické změny poměrů na česko-bavorském pomezí v posledním čtvrtletí 19. století, kdy ustálený životní řád "světa lesních samot" narušila živelná katastrofa.