„Rychlé cukry“ z Nové Paky pro jičínské zdravotníky jsou projevem úcty, obdivu a psychické podpory

12. listopad 2020
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Zaměstnanci SOU gastronomie a služeb z Nové Paky obdarovali zdravotníky a dobrovolníky na covidových odděleních Oblastní nemocnice v Jičíně

Čerstvě upečenými chleby a zákusky ke kávě obdarovali zaměstnanci SOU gastronomie a služeb z Nové Paky zdravotníky a dobrovolníky na covidových odděleních Oblastní nemocnice v Jičíně.  Kromě dodání „rychlých cukrů" jim chtěli vzkázat, že v tom nejsou sami. Že si jich váží a jsou připraveni je podpořit.

Se školním autem, které přivezlo voňavý dárek, přijela do nemocničního areálu ekonomka školy Markéta Cermanová.

Pedagogičtí i nepegagogičtí pracovníci novopacké střední školy a učiliště se složili a koupili výrobky, které mistři napekli. Nebylo to poprvé, dříve už podpořili i zdravotníky v Hradci Králové.

Čtěte také

Dárcům přišel osobně poděkovat i ředitel jičínské nemocnice Tomáš Sláma: „Podobné zásilky jsme tu měli také na jaře. Národ čekal, co se bude dít a všichni se upínali ke zdravotníkům. Tenkrát to pro ně ale zdaleka nebylo tak hektické jako teď. Teď je ta situace natvrdo a lidé očekávají, že je zdravotníci zachrání. Někteří jim ale dávají vědět, že v tom nejsou sami. Třeba právě ti, kteří sem přišli s rychlými cukry."

Vrchní sestry z covidových oddělení převzaly zásilky s úsměvem: „Obalíme si nervy! Musíme pochválit všechny sestřičky, perou se s tím statečně, je to fyzicky i psychicky náročné. Máme tu i skvělé pomocníky, dobrovolníky! A děkujeme za podporu!"

Spustit audio

Související

E-shop Českého rozhlasu

Když vás chytne klasika, nikdy vás už nepustí. I kdybyste se před ní plazili.

Petr Král, hudební dramaturg a moderátor Českého rozhlasu

Nebojte se klasiky!

Nebojte se klasiky!

Koupit

Bum, řach, prásk, křup, vrz, chrum, švuňk, cink. Už chápete? Bicí! Který nástroj vypadá jako obří hrnec ze školní jídelny potažený látkou? Ano, tympán! A který připomíná kuchyňské police? A který zní jako struhadlo? A který jako cinkání skleničkami? A který zní jako vítr?