Výzva „Covidu to osladíme!" vzbudila v Podkrkonoší ohlas. Děti z Trutnovska podpořily zdravotníky

12. listopad 2020

Do akce na podporu zdravotníků z covidového oddělení trutnovské nemocnice se zapojilo třináct mateřských škol. Předškoláci vyrobili tři stovky dárků, vzkazů nebo obrázků. Pořadatelé z Místní akční skupiny (MAS) Království - Jestřebí hory je předali zdravotníkům v první linii.

Vedení Oblastní nemocnice v Trutnově akci přivítalo.

Čtěte také

„Tlak na naše zdravotníky je velký a takováto forma podpory je pro ně velmi příjemná a vítaná. Uvědomí si, že v tom boji nejsou úplně sami. Až se situace uklidní, rádi bychom do školek zapojených do projektu zajeli, poděkovali osobně a věříme, že bude také prostor si o všem popovídat," těší se na setkání s předškoláky ředitel trutnovské nemocnice Miroslav Procházka.

Třeba v Havlovicích se do tvoření pro lékaře, sestřičky a další zdravotnický personál zapojilo dvacet malých umělců.

„Reakce dětí jsou přirozené, často neočekávané. Sedli jsme si do kroužku, kolem sebe dali vyrobené dárečky pro zdravotníky a povídali si o aktuální situaci. Některé děti se s touto nemocí setkaly v rodině, samy v sobě to prožívají. Mě to úplně dostalo, čím jsem starší, tím víc tyto věci prožívám," přiznala Yvona Friebelová, ředitelka havlovické Mateřské školy Hastrmánek.

Velký kus práce odvedli také šikovní předškoláci v Žacléři.

Čtěte také

„U nás se do akce zapojilo asi třicet dětí, tvořily s nadšením a radostí. Přišly s tím, že chtějí něco vyrobit i pro policii nebo vojáky, protože taky pomáhají. S dětmi o aktuální situaci mluvíme, mají přehled, doma sledují zprávy nebo mají informace od rodičů," prozradila s úsměvem Jana Nagyová, ředitelka Mateřské školy v Žacléři.

Do akce na podporu obětavých bojovníků s pandemií se aktivně zapojily také školky v Trutnově, Úpici, Suchovršicích, Rtyni v Podkrkonoší, Batňovicích, Dolní Olešnici či Chvalči.

„Jsem nadšený z atmosféry, kterou vytvořily učitelky s dětmi z mateřských škol z Trutnovska při výrobě dárků pro naše zdravotníky v první linii. Na výrobcích je znát, že byly vytvářeny s láskou a velkým obdivem. Každý z těchto kousků je originál a věřím, že v prostorách trutnovské nemocnice potěší nejen zdravotníky, ale také pacienty," vyzdvihl přínos předškoláků ředitel pořádající MAS Jan Balcar.

autoři: Jana Házová , baj | zdroje: Místní akční skupina Království - Jestřebí hory , o.p.s.
Spustit audio

Související

E-shop Českého rozhlasu

Starosvětské příběhy lesníků z časů, kdy se na Šumavě ještě žilo podle staletých tradic.

Václav Žmolík, moderátor

Karel Klostermann Ze světa lesních samot

Ze světa lesních samot

Koupit

Román klasika české literatury zobrazuje dramatické změny poměrů na česko-bavorském pomezí v posledním čtvrtletí 19. století, kdy ustálený životní řád "světa lesních samot" narušila živelná katastrofa.