Putování po stopách tradičních řemesel aneb Zlaté české ručičky zvládnou téměř všechno

Řemesla byla v minulosti mimořádně ceněna. Představují obrovský počet specializací, přičemž některé byly zachovány až do současnosti. S příchodem 21. sice nedošlo k úplnému vymizení poctivé řemeslné výroby, je však bohužel postupně vytlačována průmyslovou velkovýrobou.

Čtěte také

Věděli byste, jaká řemesla se praktikovala v Čechách před mnoha lety a která z nich "přežila" až do dnešních dnů? Zlaté české ručičky zvládnou totiž téměř všechno. Pojďte se s námi vydat za mistry řemesel, kteří převzali zkušenosti našich předků a pokračují v poctivé manuální práci. Přináší kvalitu a radost všem, kteří se s jejich výrobky setkají. 

Doba je však taková, že mladí nejeví nijak zvlášť velký zájem o řemesla. Mnohem víc táhnou obory, které umožňují práci s počítačem. Čísla jsou neúprosná a rok co rok počet řemeslníků ubývá. Přesto však mezi nimi zůstávají zruční nadšenci, kteří ve své specializaci vynikají. Každý z nich přispívá k tomu, aby tyto krásné ruční práce nevymizely.

Hlavní cenu soutěže - voucher na pobyt pro dvě osoby na dvě noci v Jeschkeho vile na Kuksu - získává Marie Hoffmanová z Dolní Branné. Vylosoval ji ředitel Českého rozhlasu Hradec Králové Jiří Kánský ze všech správných odpovědí, které v průběhu vysílání našeho seriálu přišly do studia.

autoři: Jaroslav Pokorný , baj
Spustit audio

Související

Nejnovější zprávy

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

zlenice.jpg

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...