Požár stodoly v Pecce způsobil škodu 1,5 milionu korun a byly při něm zraněny 4 osoby

28. červen 2019 07:43

Osm jednotek požární ochrany bylo postupně zalarmováno a vysláno k nahlášenému požáru stodoly u rodinného domu v Pecce na Jičínsku, při události byl vyhlášen druhý stupeň požárního poplachu.

Oznámení o požáru přijalo krajské operační a informační středisko krátce po 14. hodině. Hořela stodola, která se nacházela v bezprostřední blízkosti rodinného domu. Hasiči se soustředili nejen na likvidaci požáru stodoly, ale snažili se před plameny uchránit i rodinný dům.

Celý zásah probíhal za použití dýchací techniky

Při požáru v kravíně na Jičínsku bylo zachráněno přes 100 zvířat. Škoda dosáhla 900 tisíc korun

Při požáru v kravíně na Jičínsku bylo zachráněno přes 100 zvířat

Krajské operační a informační středisko přijalo  v sobotu po 13. hodině hlášení o požáru v objektu kravína v části Bukovina u Pecky. Na místo zásahu bylo vysláno celkem devět jednotek hasičů.

Z důvodu nasazení většího množství hasičů vyjel na místo události také protiplynový kontejner z centrální hradecké stanice, který je vybaven množstvím dýchacích přístrojů a další technika byla vyslána i z jičínské stanice.

Požár lokalizovali hasiči po 18. hodině, ještě během večera probíhaly dohašovací práce. Jednotky musely rozebírat části konstrukce stodoly i části krovů, které hrozily pádem.

Likvidaci ohlásil velitel zásahu v 19:37 hod. Dohlídku nad požářištěm provádí do rána místní jednotka z Pecky.

Zdravotnická záchranná služba si převzala do péče celkem čtyři osoby, z toho dva dobrovolné hasiče.

Požár stodoly v Pecce způsobil škodu 1,5 milionu korun

Na místo zásahu vyjel také vyšetřovatel hasičů, který jako příčinu vzniku požáru určil technickou závadu na elektroinstalaci.

Škoda byla předběžně vyčíslena na 1,5 milionu korun, díky zásahu hasičů se podařilo uchránit hodnoty ve výši 2 milionů korun.

Na místě zasahovali profesionální hasiči ze stanic Nová Paka, Jičín a Hradec Králové - U Přívozu a dále JSDH Miletín, Nová Paka, Pecka, Lázně Bělohrad a Stará Paka.

autor: baj | zdroj: HZS Královéhradeckého kraje
Spustit audio

Související