Sedm jednotek hasičů likvidovalo požár bývalého kravína v Nové Vsi na Rychnovsku

12. červen 2019 08:09

V úterý 11. června odpoledne přijalo krajské operační středisko hasičů oznámení o požáru přístavku u objektu bývalého kravína v obci Nová Ves na Rychnovsku. Po příjezdu na místo události hasiči zjistili, že se požár z přístavku rozšířil do podkrovních prostor kravína. Celý objekt byl silně zakouřen.

Na místě se sjelo celkem sedm jednotek požární ochrany a byl vyhlášen druhý stupeň požárního poplachu. Velitel zásahu zřídil v místě dva bojové úseky.

Hasiči ráno ve Vamberku vyprošťovali vozidlo z řeky

Hasiči ráno ve Vamberku vyprošťovali vozidlo z řeky

V řece a převrácený na střechu. Tak dnes skončil osobní automobil po dopravní nehodě v Janáčkově ulici ve Vamberku. Na místo události vyjeli profesionální hasiči z Rychnova nad Kněžnou a dobrovolná jednotka z Kostelce nad Orlicí. 

Zásah probíhal v dýchací technice, na místo vyjel také protiplynový kontejner z centrální hradecké stanice, který je vybaven zásobou dýchacích přístrojů. K hašení nasadily jednotky několik C proudů a byl využit také automobilový žebřík. Podmínky ztěžovala hasičům vysoká teplota vzduchu.

Dalšímu šíření požáru se jednotkám podařilo zabránit, likvidaci ohlásil velitel zásahu těsně před 18. hodinou. Po dohašení zkontrolovali hasiči prostor pod střechou ještě pomocí termokamery, ale žádná skrytá ohniska již nenašli.

V objektu se nacházelo množství předmětů a materiálů, které musely jednotky vyskladnit. Na odvětrání objektu pak byly nasazeny přetlakové ventilace. Do rána drželi dohlídku nad požářištěm dobrovolné jednotky.

Sedm jednotek hasičů likvidovalo požár bývalého kravína v Nové Vsi na Rychnovsku

Příčina vzniku požáru i stanovení případné škody je nyní předmětem vyšetřování.

Po dnešním ohledání požářiště byla škoda předběžně vyčíslena na 300 tisíc korun. Díky zásahu jednotek požární ochrany se podařilo uchránit hodnoty ve výši asi 500 tisíc korun.

Jako pravděpodobná příčina se jeví technická závada na elektroinstalaci, ale nelze vyloučit ani nedbalostní jednání.

Na místě události zasahovali profesionální hasiči ze stanice Rychnov nad Kněžnou a Hradec Králové a JSDH Borohrádek, Albrechtice nad Orlicí, Týniště nad Orlicí. V rámci mezikrajské výpomoci byli povoláni také profesionální i dobrovolní hasiči z Holic ze sousedního Pardubického kraje.

autor: baj | zdroj: HZS Královéhradeckého kraje
Spustit audio

Související