Petr Voldán: Diamantové houslové zrání

Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Dítě s houslemi

Šedesátka je dnes už sice běžný, nicméně i tak už úctyhodný věk. A když slaví “šedesátku” mezinárodní dětská hudební soutěž, je to opravdický unikát, který daleko přesahuje hranice kraje i Evropy. Petr Voldán a jeho pondělní glosa zdaleka nejen na téma houslové “Kociánky” v Ústí nad Orlicí.

Šedesátiletou výdrž manželského páru oceňujeme jako diamantovou svatbu. Z tohoto pohledu je spojení dětí, houslí a města pod Orlickými horami - vzhledem k začátku už šedesátého ročníku Mezinárodní houslové soutěže Kocianovo Ústí - v podstatě spojení s leskem diamantů.

Jsem přesvědčen, že drahocenným kamenem “Kociánka” bezpochyby je. Jen si to asi stále mnohem víc uvědomují účastníci soutěže - a že jich už bylo, organizátoři - a že jich naštěstí pořád spousta je, i housloví odborníci a nadšenci od Ameriky po Mongolsko - než veřejnost u nás doma. Tahle unikátní soutěž rezonuje kolem zeměkoule, kdežto doma se stále pere o pozornost a přízeň v širším měřítku.

Je zkrátka z Ústí nad Orlicí. Což je - pokud jde o publicitu, určitý handicap. Ale pokud se jedná o soutěž samotnou a houslové naděje - o které hlavně jde, je to naopak velká přednost.

Housle (ilustrační snímek)

Jak mi potvrzuje už desetiletá osobní zkušenost s výjimečnou akcí - o co je dějiště menší a od velkých center kultury vzdálenější, o to jsou lidé obětavější, zapálenější, vytrvalejší i soudržnější. Stejné vlastnosti přece zdobí i ta manželská šedesátiletá spojení. “Oušťáci” svoji “Kociánku” drží nad vodou, opečovávají a tak se o její další cestu nebojím.

Jako se neobávám, že by městečko ve východočeském regionu houslový potěr na světové mapě hudebních milníků nenašel i v budoucnu. “Kociánka” má prestiž. Proč by housle každý květen jinak balilo na cestě k nám tolik zájemců - letos na šedesát z dvaadvaceti zemí. Společně s našimi nadějemi rozezní celý týden jeden z nejoblíbenějších hudebních nástrojů. Mimochodem - housle se nevyrábějí, housle mistři houslaři už čtyři století staví. A když něco stavíme, obvykle na delší dobu. Nabývání kvality říkáme - zraje jako víno.

V Ústí nad Orlicí bude zrát “Kociánka” ode dneška už po šedesáté. Na což bychom měli být pořádně hrdí. A tak už jen gratulace a přání i vám u přijímačů úspěšného pondělí i celého týdne.

03001536.jpeg
autor: pvo
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Když vás chytne klasika, nikdy vás už nepustí. I kdybyste se před ní plazili.

Petr Král, hudební dramaturg a moderátor Českého rozhlasu

Nebojte se klasiky!

Nebojte se klasiky!

Koupit

Bum, řach, prásk, křup, vrz, chrum, švuňk, cink. Už chápete? Bicí! Který nástroj vypadá jako obří hrnec ze školní jídelny potažený látkou? Ano, tympán! A který připomíná kuchyňské police? A který zní jako struhadlo? A který jako cinkání skleničkami? A který zní jako vítr?