Oslavte s námi v pátek 28. října vznik Československé republiky a prožijte Československý den

28. říjen 2016

Československý den na vlnách Českého rozhlasu Hradec Králové po celý pátek 28. října 2016. Od 9:00 do 12:00 hodin pro vás budeme vysílat z Rradioklubu Českého rozhlasu Hradec Králové v Havlíčkově ulici, kam zveme i vás. Od mikrofonu se na vás těší Pavel Kudrna a Lada Klokočníková.

Našimi hosty jsou slovenský dirigent Vlado Valovič - vedoucí Rozhlasového Big bandu Gustava Broma, členové početné královéhradecké Regionální obce Slováků a řada dalších hostů.

Město Hradec Králové je partnerským městem Bánské Bystřice. A právě z tohoto města pochází ředitel slovenského Muzea Roman Hradecký. Dozvíme se, jak se s tímto jménem u nás v Hradci Králové cítí. A co má ve „svém" českém městě nejraději.

Ludovíta Štůra - představitele slovenského národního života poloviny 19. století představí předsedkyně Regionální obce Slováků v Hradci Králové Júlie Špalková. Ludovít Štůr prožil právě v našem městě velkou lásku. Kdo okouzlil v Hradci Králové Ludovíta Štúra?


Víte co je to čipka a čipkování? Jak vypadá slovenská krajka a jaká je její historie? Pozveme vás také na výstavu slovenské krajky do královéhradecké Filharmonie.

Dozvíte se, jak správě vařit halušky a jak chutná kontušovka.

Pavla Kindernayová natočila zajímavý rozhovor s populární slovenskou zpěvačkou Janou Kirschner.

Našimi hosty u mikrofonu budou také Igor Timko, Sisa Sklovská, Taťána Kuchařová a chybět nebudou ani humorné scénky, které připomenou česko - slovenskou vzájemnost.

Po celý den vám budeme hrát československé písničky a na česko-slovovenské vztahy se zeptáme známých osobností.

Československý den na vlnách Českého rozhlasu Hradec Králové v pátek 28. října 2016.

autoři: KLO , pku
Spustit audio