Noční prohlídky Stezky korunami stromů v Krkonoších ocení především rodiny s dětmi

Večerní prohlídky a hry s překvapením na Stezce korunami stromů v Krkonoších

Stezka korunami stromů Krkonoše má za sebou první letošní večerní prohlídky. Zažít les v noci v doprovodu průvodce mohou lidé každou středu do 13. března.

Největší zážitek z večerních prohlídek mají samozřejmě děti, pro které je poznávání zvířat podle zvuků a hledání jejich blýskajících se očí v lese pomocí baterek neobvyklé dobrodružství.

Stezka korunami stromů v Krkonoších vás jako jediná dostane přímo z půdy až nad stromy

Stezka korunami stromů se nachází v srdci majestátních lesů Krkonošského národního parku

Vezmeme do Krkonoš, kde je na začátku prázdnin v plném proudu letošní letní turistická sezóna. Navíc s novým turistickým magnetem a lákadlem pro návštěvníky hor.

„Noční prohlídky měly u návštěvníků v minulém roce velký úspěch, rozhodli jsme se je proto letos v období jarních prázdnin zopakovat. Lidé oceňují unikátnost zážitku a také odborný výklad průvodce. Dozví se mnoho zajímavostí o nočním lese i zvířatech. Prohlídky jsou navíc vedené hravou formou a děti si je velmi užívají,“ říká Marie Jarkovská, ředitelka Stezky korunami stromů Krkonoše.

A dodává, že během prohlídky dostávají děti body za správně uhodnutá zvířata a na jejím konci obdrží malé věcné odměny.

Večerní prohlídky a hry s překvapením na Stezce korunami stromů v Krkonoších

„Doporučujeme návštěvníkům s objednáním večerních prohlídek nemeškat. Kapacita je totiž omezená,“ říká Zdeněk Pop, marketingový ředitel Stezky korunami stromů Krkonoše.

Stezka korunami stromů Krkonoše
Za první rok své existence se s více jak 330 tisíci návštěvníky zařadila mezi nejnavštěvovanější atrakce severních a východních Čech. Její oblíbenost se projevila i v podobě absolutního vítězství v soutěži DestinaCZe 2018 o nejoblíbenější atrakci v České republice pořádanou agenturou CzechTourism. Stezka je unikátní svou podzemní jeskyní s edukační expozicí o půdě a během procházky návštěvníci vystoupají z podzemí až do výšky téměř 43 metrů, navíc je bezbariérová po celé své délce.

Kompletní seznam termínů nočních prohlídek mohou zájemci najít na webových stránkách Stezky korunami stromů.

Spustit audio
autor: Milan Baják|zdroj: Stezka korunami stromů Krkonoše s.r.o.

Související