Na větvi s Halinou jsou populární herci Josef Carda a Pavel Nový

11. červen 2018

Český rozhlas Hradec Králové uvádí talkshow Haliny Pawlowské a jejích hostů "Na větvi s Halinou". Každé druhé pondělí v měsíci v přímém přenosu ze sálu Romantika Spa Resortu Tree od Life (Strom života) Lázní Bělohrad, vždy od 18. hodin. V pondělí 11. června byli hosty pořadu Josef Carda a Míla Řádová.

Zpočátku jsme trochu trnuli, jak vše dopadne, protože při cestě do Lázní Bělohrad měl herec Pavel Nový autohavárii. Naštěstí bez následků, ale nahradila jej velmi zdatně asistentka mnoha známých osobností, jako jsou Jiří Menzel, Barbra Streisand, Sean Connery, ale také Halina Pawlowská, která se jmenuje Míla Řádová. Velmi zdatně jim oběma asistovali i herec Josef Carda a zpěvačka Ella.

Herec, bavič a moderátor Josef Carda po absolutoriu brněnské JAMU vystupoval v celé řadě českých divadel - např. v divadle Husa na provázku, Divadlo Rokoko, Činoherní studio v Ústí nad Labem, Divadlo Bez zábradlí a v dalších.

Jako herec se objevil v malé roličce ve filmově-divadelním zpracování Fausta. Jeho tvář se dostala do podvědomí diváků až díky seriálu Policajti z předměstí, kde se ukázal jako poručík Robert Sluníčko.

Josef Carda

Zahrál si také ve snímku Rebelové, kde byla jeho manželkou Soňa Norisová. Ukázal se také v seriálech Letiště a Ošklivka Katka.

Českým televizním divákům je nejvíce znám především jako jeden ze čtyř hlavních protagonistů recesisticko-satirického pořadu TV Nova Tele Tele, kde v letech 2000 až 2007 vystupoval společně z Richardem Genzerem, Michalem Suchánkem a Veronikou Žilkovou. Z tohoto pořadu si také odnesl přezdívku "Carda retarda".

Věnuje se také dabingu. V americkém seriálu Simpsonovi dabuje postavu Lennyho Leonarda, ze seriálu Dva a půl chlapa dabuje Alana Harpera a Dwighta Schruta ze seriálu Kancl.

Pavel Nový stál poprvé před kamerou ve 13 letech ve Vorlíčkově dětském filmu Kuřata na cestách. Na DAMU však nebyl přijat ani na potřetí, a proto se vyučil soustružníkem. Sen o herectví se mu ale vyplnil. Od roku 1989 je členem divadelního souboru Studia Ypsilon.

Herec Pavel Nový

Hrál například ve filmech Balada pro banditu nebo Postav dom, zasaď strom. Velkou popularitu mu přinesla postava zvukaře Pepy z úspěšné české veselohry S tebou mě baví svět. Postavu generála ztvárnil v Menzelově snímku Obsluhoval jsem anglického krále. Objevil se i v teenagerovských komediích Snowboarďáci a Rafťáci.

V televizi hrál například v seriálech Velké sedlo nebo Zdivočelá země. Také hraje v seriálu Ulice.

Výrazné role ztvárnil ve filmech Jana Švankmajera Spiklenci slasti, Otesánek a Šílení.

Za hlavní roli otužilce Broni ve filmu Bába z ledu Získal Českého lva.

Halina Pawlowská se podepisuje na stěnu v radiokavárně Českého rozhlasu Hradec Králové

V talkshow "Na větvi s Halinou" přivítá vždy Halina Pawlowská dva hosty. Součástí pořadu bude také živý hudební doprovod.

Vstupenky je možné si zamluvit v recepci hotelu Tree od Life Lázní Bělohrad na telefonu 493 767 100.

Zažijte neopakovatelnou atmosféru přímo v sále spolu s námi. Těšíme se na vás u rozhlasového přijímače nebo přímo v Lázních Bělohrad.

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.