Moderní dílny pomohou žákům SOŠ a SOU Vocelova v Hradci Králové získat lepší praxi

Střední odborná škola a Střední odborné učiliště Vocelova v Hradci Králové otevřela nově zrekonstruované školní dílny pro své žáky. Škola tím zvýší kvalitu odborné výuky. Rekonstrukce dílen stála více jak 13,3 milionu korun s DPH.

„Vybudovali jsme přístavbu odborného pracoviště školy pro žáky oborů Zedník, Klempíř a Tesař, aby mohli mít praktickou výuku i v zimě. Žáci si tak osvojí nejmodernější a nejpoužívanější technologii na trhu, kterou využijí každý den ve svém budoucím zaměstnání," řekla náměstkyně hejtmana Martina Berdychová odpovědná za oblast školství.

Moderní dílny pomohou žákům SOŠ a SOU Vocelova v Hradci Králové získat lepší praxi

Dílny disponují vysokozdvižným vozíkem, elektrickým zvedacím zařízením a sadou lešení. Škola v rámci projektu pořídila také vybavení pro diagnostiku diesel motorů do odloučeného pracoviště v ulici Vážní. Žáci ho využijí v rámci výuky automobilových oborů Mechanik a opravář motorových vozidel, Autotronik, Autoelektrikář a Dopravní prostředky.

V kraji chybí učitelé odborných předmětů, velká část těch současných je v důchodovém věku

Učeň, střední odborné učiliště, řemeslo (ilustrační foto)

Královehradecký kraj i v letošním roce uvolní víc než 13 milionů korun na odměny učitelům odborných předmětů na středních školách. Těch je totiž v kraji nedostatek a velká část z nich je v důchodovém věku. Paradoxně ale jen kvůli tomu, že přesluhují, není podle ředitelů škol situace ještě kritická. 

„Celkové náklady na projekt činily více jak 13,3 milionu korun s DPH s tím, že Královéhradecký kraj přispěl částkou téměř 1,5 milionu korun. Projekt vznikl za finanční podpory Evropské unie, konkrétně z Integrovaného regionálního operačního programu," okomentoval radní Václav Řehoř odpovědný za oblast investic.

Střední odborná škola a střední odborné učiliště Hradec Králové, Vocelova nabízí žákům obory učební, maturitní, jednoleté i nástavbové. Její žáci mohou získat praxi nejen v České republice, ale také například ve Finsku, Německu či Polsku.

Spustit audio
autor: baj | zdroj: Krajský úřad Královéhradeckého kraje

Související