Miluji Hradec Králové. Cítím tady své kořeny a je mi tu dobře, svěřila se rozhlasu Soňa Červená

9. listopad 2018
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Soňa Červená v rozhlase natáčela pro posluchače svou knihu Stýskání zažehnáno

Celý týden strávila pracovně v Hradci Králové herečka a operní pěvkyně Soňa Červená. V pátek 9. listopadu byla od 10:00 hostem Lady Klokočníkové v přímém přenosu z rozhlasové kavárny v Havlíčkově ulici.

Soňa Červená v rozhlase natáčela pro posluchače svou knihu Stýskání zažehnáno. A tuto pětidílnou četbu na pokračování nabídneme všem jejím fanouškům jako takový vánoční dárek. Jednotlivé díly budeme vysílat v prosinci vždy v neděli po 18. hodině.

Zázrak přírody, herečka a operní diva Soňa Červená hostem Jana Sklenáře v cyklu Divadlo V podkroví

Soňa Červená

Český rozhlas Hradec Králové pro vás ve spolupráci s Klicperovým divadlem připravil staronový cyklus Divadlo V podkroví. 

Herečka a operní diva Soňa Červená okouzlila svým hlasem i šarmem publikum mnoha slavných scén v Evropě i Americe.

Umělecká dráha světově proslulé Soni Červené čítá sto operních rolí v pěti tisících vystoupeních na jevištích pěti kontinentů.

Natočen byl také celovečerní dokumentární film Olgy Sommerové o této úžasné osobnosti s názvem Červená. Je příběhem ženy, jejíž malé dějiny, soukromý a profesní život ovlivnil běh velkých dějin Evropy 20. století.

Třicet let žila v emigraci a prožila výjimečný život

Soňa Červená je zosobněním československých dějin v kostce. Otce věznili v Terezíně, matka přežila Ravensbrück, ale po komunistickém puči zemřela roku 1948 ve vězení na Pankráci. A Soňa Červená musela emigrovat.

Soňa Červená v rozhlase natáčela pro posluchače svou knihu Stýskání zažehnáno

Nenechte si ujít příjemně strávenou hodinku plnou zajímavého vyprávění s touto milovnicí Hradce Králové:

Spustit audio

Související