Mileta, jedna z nejfrekventovanějších křižovatek v Hradci, má pravomocné uzemní rozhodnutí

Semafor

Ještě začátkem tohoto týdne mohl stavební úřad v Hořicích obdržet odvolání proti novému územnímu rozhodnutí na křižovatku Mileta, lhůta formálně skončila 13. dubna. Podle informací hořického úřadu však nikdo odvolání nedodal, projekt rekonstrukce jedné z nejfrekventovanější křižovatky v Hradci Králové tak má pravomocné územní rozhodnutí.

Občanské sdružení KOS nebude stát plánované proměně hradecké křižovatky Mileta v cestě

Křižovatka (ilustrační foto)

Občanské sdružení KOS se neodvolá proti územnímu rozhodnutí na výstavbu křižovatky Mileta. Takový slib zazněl z úst zástupců spolku na jednání se zástupci města, kraje a ŘSD, které výrazně přiblížilo zahájení prací na samotné křižovatce. Na tu Hradec Králové čeká už desítky let, dočkat by se mohlo do čtyř let. Co to bude znamenat pro další osud frekventované křižovatky?

„Je to velký krok k samotné rekonstrukci Milety, kterou město zoufale potřebuje. Věřím, že se co nejdříve začne pracovat na dokumentaci ke stavebnímu povolení," říká primátor Hradce Králové Alexandr Hrabálek.

Jediným subjektem, který veřejně zvažoval vydané územní rozhodnutí napadnout, byl spolek Kruh pro občanskou společnost (KOS). Ten však na společném jednání, které v minulém týdnu svolal primátor Alexandr Hrabálek a u jednoho stolu se sešli zástupci města, kraje, ŘSD, a právě spolku KOS, městu přislíbil, že se nebude se svými námitkami odvolávat.

„Dohoda se spolkem KOS na tom, že během pokračování ve stavebním řízení budeme jejich připomínky dle možností všech zúčastněných dále projednávat a v projektu zohledňovat, samozřejmě stále platí," potvrzuje primátor.

Investorem rekonstrukce křižovatky Mileta je ŘSD, město Hradec Králové a Královéhradecký kraj se budou podílet na navazujících stavebních pracích v lokalitě.

Radnice má na tyto investice v rozpočtovém výhledu pro roky 2021 a 2022 připravených celkem 90 milionů korun.

Spustit audio
autor: Milan Baják|zdroj: Magistrát města Hradec Králové

Související