Lokálka slaví 45. narozeniny. Specifická hudební sebranka to nazývá jubilejnem!

22. únor 2019

Na pátek 22. února připravil Český rozhlas Hradec Králové od 10:00 přímý přenos z radiokavárny District V v Havlíčkově ulici v Hradci Králové. Přivítal hradeckou hudební legendu - skupinu Lokálka.

Hudební skupina Lokálka je českému hudbymilovnému publiku známa jakožto výrazné parodicko satirické uskupení muzikantů, kteří se věnují již 45 let především parodování různých písní z oblasti country music, popmusic a dalších žánrů.

Kromě této její nejznámější polohy hraje i svoji vlastní původní tvorbu. Jedná se především o písničky, které skládal kapelník souboru Ladislav Straka.

Přes čtyři desítky let působnosti specifické hudební sebranky a vzpomínky na zesnulého Láďu Straku probírali v pořadu Páteční host s úsměvem i úctou speaker kapely Václav Souček, všichni stávající členové skupiny a hostitelka Lada Klokočníková.

Lokálka slaví 45. narozeniny

Řada originálních „lokálkovských" hitů dotvořila atmosféru zmíněného pořadu. Tak příjemný poslech!

Spustit audio

Související

  • Václav Souček: Comeback

    Comeback neboli návrat zaznamenávají nejčastěji slavní sportovci, či populární umělci. V případě nedávného výročí odchodu Karla Kryla jsme zaznamenali vzpomínkovou ...

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Lidský faktor jsem znal jako knížku, ale teprve s rozhlasovým zpracováním jsem ho dokonale pochopil...

Robert Tamchyna, redaktor a moderátor Českého rozhlasu Dvojka

Lidský faktor

Lidský faktor

Koupit

Točili jsme zajímavý příběh. Osoby, které jsme hráli, se ocitaly ve vypjatých životních situacích, vzrušující práce pro herce a režiséra. Během dalšího měsíce jsme Jiří a já odehrané repliky svých rolí žili. Fantasmagorické situace posledního dílu příběhu se staly naší konkrétní každodenností. V srpnu Jiří Adamíra zemřel. Lidský faktor byla naše poslední společná práce.“ Hana Maciuchová